تاریخ : 22:13 - 1400/10/30
کد خبر : 1083861
سرویس خبری : بهداشت و درمان
 

دانه‌هایی که مو‌های سفید شما را سیاه می‌کند

دانه‌هایی که مو‌های سفید شما را سیاه می‌کند

کارگرآنلاین|رفع سفیدی مو برای همیشه یکی از بهترین هدیه‌ها برای افرادی است که مو‌های سفید دارند درمان سفیدی موی سر با این گیاه در طب سنتی به اثبات رسیده است.

استفاده از هلیله سیاه برای درمان سفیدی مو، سیاه شدن مجدد مو‌هایی که سفید شده اند و پیشگیری از افزایش مو‌های سفید و درمان آن مفید است.

  • توصیه شده برای سیاه شدن مو‌های سفید یک یا دو سال هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب به اندازه یک تا دو عدد هلیله سیاه مصرف شود. در کتب طب سنتی درباره درمان سفیدی مو سر با این گیاه آمده است که، چنانچه کسی یک سال یا بیشتر به مصرف آن مداومت کند، مو‌ها را سیاه می‌کند.
  • در رفع سفیدی موی سر با هلیله سیاه تاثیرش خوب بوده و جلوی سفید شدن مو را می‌گیرد و مزاج را اصلاح و پاکسازی می‌کند. موجب کارکرد صحیح معده می‌شود و به طور کلی، عامل جوانی، شادابی و نشاط کارکرد صحیح معده است که موجب لینت مزاج صحیح و دفع سموم از بدن و احساس سبکی می‌شود.

دانه‌ای که مو‌های سفید شما را سیاه می‌کند

  •  به طور کلی سفید شدن مو‌ها زیر سن ۲۰ سال در نژاد سفیدپوست و زیر۳۰ سال در نژاد سیاه پوست سفیدی زودرس تلقی می‌شود، همچنین بر اساس آمار بسیاری از مردان زودتر از زنان همسال خودشان دچار سفیدی مو‌ها میشوند. مطالعات نشان داده، سفید شدن زودتر از موعد مو‌ها اساسا ژنتیکی بوده و اگر پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادربزرگ شما در سن پایین با مو‌های سفید مواجه شده‌اند، به احتمال زیاد شما هم زودتر از سایرین موهایتان سفید خواهد شد و از طرفی استرس و فشار‌های عصبی طولانی مدت، اضطراب، هیجان، غم و ناراحتی، برخی بیماری‌ها نظیر بیماری‌های تیروئید و تغذیه نامناسب و رژیم‌های لاغری برای مدت طولانی در سفیدی زودتر از موعد مو‌ها موثر هستند.