تاریخ : 15:32 - 1402/03/02
کد خبر : 1097855
سرویس خبری : فرهنگی
 

حاج قاسم برای سینما دریایی از سوژه است/ اراده ای برای ساخت سینمایی با محور حاج قاسم نبود

حاج قاسم برای سینما دریایی از سوژه است/ اراده ای برای ساخت سینمایی با محور حاج قاسم نبود

کارگر آنلاین | انسیه شاه حسینی با انتقاد ازعدم تولیدات هنری و سینمایی با محور حاج قاسم، اظهار داشت: کارگردان های بسیاری به دنبال تولیداتی در وصف جهادهای شهید حاج قاسم هستند ولی عده ای در مسئولیت اراده ای برای این مسئله نداشتند. 

به گزارش کارگر آنلاین ، کارگردان و فیلم نامه نویس سینما  موضوع شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را از لحاظ هنری دریایی از سوژه عنوان کرد و گفت: متاسفانه در گذشته اراده ای برای ساخت تولیدات سینمایی با محور ایشان نبود. 

این کارگردان با سابقه حوزه دفاع مقدس تاکید کرد: تازمانی که هیات حاکمه به خصوص در حوزه فرهنگی و هنری و سینمایی نخواهد، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و در مورد سوژه حاج قاسم نیز مسئله به همین شکل بود.

به گفته او، در دولت گذشته اراده و عظمی برای تولید مستند و یا آثار سینمایی با محوریت حاج قاسم وجود نداشت و اغلب سخنان مسئولان شعاری بود و اهمیتی به این مسئله مهم نمی دادند. 

 


شاه حسینی ادامه داد: اما نگاه ما به دولت سیزدهم خوشبینانه است که من به شدت به دلیل آشنایی با اهدافشان به آنها ایمان دارم. حرفی که مسئولان دولت سیزدهم می زنند قابل باور است و به وضوح دغدغه مدیران و مسئولان دولت سیزدهم برای ساخت آثار فاخر هنری در باب حاج قاسم قابل لمس و مشاهده است. 

این بانوی کارگردان مطرح سینما اضافه کرد: در گذشته سوژه حاج قاسم برای تولیدات سینمایی در حد تعارف بود، اما در این دولت هم در تلویزیون و هم سینما شاهد اتفاقات خوبی هستیم. شما و مردم هم منتظر اتفاقات خوب(تولیدات سینمایی) در حوزه مدافعین حرم به خصوص سرداران بزرگی همچون حاج قاسم باشید.

 

حاج قاسم برای سینما دریایی از سوژه است/ اراده ای برای ساخت سینمایی با محور حاج قاسم نبود

وی درباره تعارف مسئولان گذشته توضیح داد: برای مثال ما حدود 5 سال در عراق بودم و از نزدیک سوژه را دنبال کردیم و می گفتیم حاج قاسم این بود و اینها گفت و لازم است تولیداتی ازاین دست داشته باشیم، آنها(مسئولان) به ما می گفتند شوخی نکنید!

شاه حسینی گفت: یکی از موانع بزرگ را نیز عدم حمایت مالی و سخت افزاری از کارگردانان و تهیه کننده ها در حوزه مدافعین حرم و به خصوص شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد و افزود: متاسفانه با وجود پیگیری های متعدد راه به جایی نبردیم. 

بانوی فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینما گذری به فعالیت خود زد و افزود: در حال تولید یک اثر سینمایی با محوریت دفاع مقدس هستیم که اکنون در مرحله پیش نمایش قرار دارد. 

شاه حسینی که اکنون در خوزستان است تشریح کرد: خوشبختانه حمایت خوبی در حال شکل گیری برای آثار فاخر به خصوص حوزه دفاع مقدس هستیم و امیدواریم که بتوانیم مردم را راضی نگاه داریم. 

به گفته او، تعدادی از بازیگران برای نمایش مذکور انتخاب شدند و تقریباً 20 روز دیگر یعنی اواسط خرداد کار جدید به طور رسمی اعلام و وارد فاز اجرایی خواهد شد.