تاریخ : 17:00 - 1399/10/27
کد خبر : 476488
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

پیش‌بینی بورس دوشنبه ۲۹ دی ۹۹ / این هفته بورس منفی می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس دوشنبه ۲۹ دی ۹۹ / این هفته بورس منفی می‌ماند؟

شروع معاملات این هفته از بازار سهام با نزول بیش از ۳ درصدی شاخص کل همراه بود و شاخص کل کف قبلی خود را از دست داد.

 شاخص کل بازار سهام امروز به کانال یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحدی رسید. عددی که رکوردی جدید در افت شاخص کل محسوب می‌شود چراکه بار قبل شاخص کل در بدترین وضعیت خود تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمده بود. اما آیا افت شاخص باز هم ادامه دارد یا رشد می‌کند؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس دوشبه گفت: به نظر می‌‎رسد به دلیل کاهش نزخ دلار، بورس این هفته نیز روند نزولی خواهد داشت. هرچند بورس ریزش قیمت دلار را پیش‌خور کرده است اما به نظر می‌رسد شرایط بازار سرمایه فعلا به گونه‌ای است که بورس منفی می‌ماند.

این کارشناس در رابطه با زمان بازگشت شاخص کل گفت: شاخص کل کف قبلی خود را از دست داده و این موضوع باعث شده فشار فروش در بازار سهام افزایش پیدا کند. اما این کارشناس در ادامه تاکید کرد در نهایت شاخص کاهش بیشتری ندارد و نهایتا روی عدد یک میلیون واحدی می‎‌ماند و رشد آن آغاز می‌شود.

گفته‌های حدادی درباره تاثیر قیمت دلار بر شاخص کل بازار سرمایه در حالی است که پیش از این هم برخی از کارشناسان با اشاره به اظهارات رئیس جمهوری پیش‌بینی کرده بودند که شاخص کل باز هم کاهش می‌یابد.

روز گذشته محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه گفته بود بازار سهام کم‌عمق شده و بازیگران اصلی نسبت به بورس بی‌اعتمادند و این بی‌اعتمادی با سخنان رئیس جمهور در رابطه با دلار ۱۵ هزار تومانی تشدید شده است. چراکه اگر قرار باشد وعده روحانی درباره دلار ۱۵ هزار تومانی محقق شود، شاخص کل به ۸۰۰  هزار واحد می‌رسد.

 


منبع : تجارت نیوز