تاریخ : 13:35 - 1399/11/05
کد خبر : 499847
سرویس خبری : فرهنگی
 

همایش«انقلاب اسلامی، سیره فاطمی و منزلت زن»در کراچی برگزار می شود

همایش«انقلاب اسلامی، سیره فاطمی و منزلت زن»در کراچی برگزار می شود

وابسته فرهنگی ایران گفت: با عنایت به اینکه امسال روز میلاد حضرت زهرا (س) با ایام پیروزی انقلاب اسلامی مقارن شده است، همایشی را با عنوان «انقلاب اسلامی، سیره فاطمی و منزلت زن» برگزار می کنیم.

 همایش «انقلاب اسلامی، سیره فاطمی و منزلت زن» به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی برگزار می‌شود.

بهرام کیان، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ کشورمان در دیدار با خانم فاضلی، استاد و رئیس حوزه علمیه بانوان جامعة الزهرا (س) و حجت‌الاسلام والمسلمین احمدعلی صادقی خبر از برگزاری این همایش داد.

کیان با اشاره به همکاری‌های دینی و فرهنگی حوزه علمیه خواهران جامعة الزهرا (س) و خانه فرهنگ ایران در کراچی و مشارکت در برگزاری مراسم‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه بانوان گفت: با عنایت به اینکه امسال روز میلاد حضرت زهرا (س) مقارن شده با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، در نظر داریم همایشی را با عنوان «انقلاب اسلامی، سیره فاطمی و منزلت زن» برگزار کنیم.

وابسته فرهنگی کشورمان در کراچی افزود: نمایندگی فرهنگی علیرغم اطلاع از علاقه‌مندی و اشتیاق مخاطبان پاکستانی برای حضور در این برنامه، با در نظر گرفتن ظرفیت سالن همایش و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بالاجبار پذیرای تعداد کمتری از مخاطبان در همایش خواهد بود. اما این همایش به طور مستقیم از طریق صفحات مجازی نمایندگی پخش خواهد شد.

وی در ادامه این دیدار، دو جلد از ترجمه اردو کتاب «رفیق خوشبخت ما» از تازه‌های نشر خانه فرهنگ ایران در مورد زندگینامه شهید حاج قاسم سلیمانی به میهمانان اهدا کرد.

خانم فاضلی هم در سخنان خود، ضمن استقبال از برگزاری این همایش بر لزوم گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور تأکید کرد.


منبع : مهر