تاریخ : 09:02 - 1399/11/08
کد خبر : 509145
سرویس خبری : بهداشت و درمان
 

 چرا رنگ دندان تغییر می‌کند؟

چرا رنگ دندان تغییر می‌کند؟

صرف قهوه،چای، دخانیات، افزایش سن، از دست رفتن بافت عصبی دندان از جمله دلایل تغییر رنگ دندان است که باید توسط دندان پزشک مورد بررسی قرار گیرد. یکسری عوامل خارجی است که روی دندان تاثیر می گذارد مانند مواد رنگی که فرد مصرف می کند؛ که برای برطرف کردن تغییر رنگ باید از جرم گیری یا بروساژ استفاده کنیم.تغییر رنگ دیگر، موادی به بافت داخلی دندان نفوذ می کند و موجب تغییر رنگ دندان می شود. این حالت با جرم گیری بهبود نمی یابد و باید از موادی استفاده کنیم که به داخل دندان نفوذ کند و باعث سفید کردن دندان شود که به آن بلیچینگ می گویند و مردم عامه به آن سفید کردن دندان می گویند.

به گزارش کارگر آنلاین، یک نوع از آن ها عوامل خارجی است، نوع دیگر آن ها داروهایی است که در کودکی مصرف می شود و علت بعدی این است که با افزایش سن رنگ دندان زردتر می شود. این ها مواردی است که می توان با بلیچینگ برطرف کرد. 
خمیردندان هایی هستند که داخل آن ها ترکیبات سفید کننده  وجود دارد. از همان موادی که دندان پزشکان استفاده می کنند. منتهی با غلظت پایین تر. لاک ها و برچسب هایی که برای سفید کردن دندان تهیه شده است روی سطح دندان اثر منفی ندارد. درباره ماندگاری اش تردید وجود دارد  ممکن است سفید بکند؛ اما خیلی زود رنگ دندان به حالت قبلی اش برگردد.


منبع : خراسان