تاریخ : 09:49 - 1399/11/08
کد خبر : 509335
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

 فرش قرمز بورس برای رئیس جدید / تقاضا در پالایشی‌ها بهبود یافت

فرش قرمز بورس برای رئیس جدید / تقاضا در پالایشی‌ها بهبود یافت

در آغاز معاملات بورس روز چهارشنبه، شاخص کل در کمتر از ۵۰ دقیقه بیش از ۱٫۵ درصد افت کرده و این در حالی است که نمادهای پالایشی در محدوده مثبت معامله می‌شوند.

به گزارش کارگر آنلاین، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس در کمتر از یکساعت بیش از ۱٫۵ درصد افت داشته است. این در حالی است که اوضاع شاخص کل هم‌وزن بهتر بوده و افتی ۰٫۶۵ درصدی را به ثبت رسانده است.

 

 

در این مدت بیش از ۴۰۰ هزار معامله در بورس انجام شده که ارزش این معاملات بیش از ۴ هزار میلیارد تومان بوده است. عددی که نشان دهنده افزایش میزان معاملات نسبت به روزهای گذشته است.

به نظر می‌رسد با وجود انتخاب رئیس جدید سازمان بورس، بازار هنوز روی خوشی به این انتخاب نشان نداده و روند پرعرضه خود را ادامه می‌دهد. این در حالی است که پس از شروع منفی نمادهای پالایشی، تقاضا در این نمادها بالا رفته و اکثر نمادهای این گروه در محدوده مثبت معامله می‌شوند.

از دیگر نکات مثبت امروز، افزایش تقاضا در گروه‌های کوچکتر بازار بوده است به طوری که اکثر نمادهای گروه سیمانی و رایانه اکثرا در محدوده مثبت و نزدیک به صف خرید معامله می‌شوند.

 

 

در یک ساعت نخست معاملات امروز سه نماد فارس، شستا و فملی بیشترین تاثیر منفی را بر افت ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بورس داشته‌اند.


منبع : تجارت نیوز