تاریخ : 06:49 - 1399/12/10
کد خبر : 605654
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

 قیمت طلا امروز ۱۰ اسفند + جزئیات‌

قیمت طلا امروز ۱۰ اسفند + جزئیات‌

یک فعال بازار طلا، سکه و جواهرات قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در روند معاملات بازار امروز را پیش‌بینی کرد.

رضا مصطفوی در گفت‌وگو با ایمنا، در تشریح پیش بینی قیمت طلا در روند معاملات بازار آزاد امروز، اظهار کرد: کاهش بیش از ۲۲ هزارتومانی قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در روند معاملات روز گذشته بازار آزاد طلا، سکه و جواهرات در حالی صورت گرفت که ارزش اونس جهانی طلا بیش از ۸۰ دلار کاهش را تجربه کرده و بر این اساس قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار باید کاهش شدیدتری را تجربه می‌کرد.

وی افزود: متأسفانه چارچوب‌های قانونی موجود در بازار سکه، طلا و جواهرات ایران اجازه نمی‌دهد نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار در روند معاملات بازار آزاد متعادل شود و همین امر باعث شده تا به رغم کاهش محسوس ارزش اونس طلای جهانی شاهد کاهش نامحسوس قیمت طلا و جواهرات در بازار آزاد ایران باشیم.

این فعال بازار طلا، سکه و جواهرات گفت: در صورتی که جریان کاهشی ارزش اونس جهانی طلا در روند معاملات فعالان اقتصادی بین‌المللی و در بازارهای جهانی ادامه پیدا کند، می‌توانیم تا پایان هفته جاری شاهد افت نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به کانال کمتر از یک میلیون تومان نیز باشیم.

توجه: این گفت‌وگو حاوی هیچ توصیه‌ای برای هر گونه تصمیم مبنی بر خرید یا فروش در روند معاملات بازار طلا، سکه و جواهرات نیست و مسئولیت هرگونه خرید و فروش در این بازارها برعهده سرمایه‌گذاران است.