تاریخ : 11:11 - 1399/12/10
کد خبر : 606452
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

خبر مهم رئیس مجلس برای کارگران وبازنشستگان

دفاع قالیباف از کاهش اعتبار بند (و) تبصره ۲ لایحه بودجه/ دولت موجب شده حق بازنشستگان کارگری ضایع شود/ نمی‌خواهیم حقوق بازنشستگان را کاهش دهیم!

خبر مهم رئیس مجلس برای کارگران وبازنشستگان

رئیس مجلس در اظهاراتی از سیاست‌های دولت در قبال صندوق ها انتقاد کرد و گفت باید مراقب تورم و نقدینگی باشیم.

به گزارش کارگر آنلاین ،  محمدباقر قالیباف (رئیس مجلس یازدهم) در صحن علنی مجلس گفت: رفع مشکلات صندوق‌های بازنشستگی همیشه دغدغه مجلس بوده است. بعضی از اقدامات را قبل از گرفتن مجوز گرفتن دولت، مجلس صورت داده است. مجلس یازدهم همیشه دغدغه بازنشستگان را داشته است.

به نظر می‌رسد نمایندگان در صحن علنی مجلس قصد دارند اعتبار ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی بند (و) تبصره ۲ بودجه را به ۱۲۵ هزار میلیارد تومان کاهش دهند. قالیباف در دفاع از این تصمیم می‌گوید: این کاهش به معنای آن نیست که بخواهیم حقوق بازنشسته را کم بکنیم. دولت در میان صندوق‌های بازنشستگی، برای صندوق تامین اجتماعی که متعلق به کارگران است، مستمری‌ها را روی ۱۸ درصد افزایش داد اما برای باقی، ۴۰ یا ۵۰ درصد افزایش داد و این ناعدالتی به وجود آمد که الان مجلس در حال اصلاح این مساله است تا مشکل کارگران و تامین اجتماعی حل شود.

او ادامه داد: غرض این است که افزایش اعتبار بند (و) را از جایی نیاوریم که باز افزایش نقدینگی و تورم داشته باشیم؛ یعنی از یک طرف به مردم کمک کنیم و از طرف دیگر، دست در جیب مردم بکنیم.