تاریخ : 19:50 - 1399/12/16
کد خبر : 624938
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

خبر مهم درباره خرید و فروش سهام عدالت

خبر مهم درباره خرید و فروش سهام عدالت

دهقان گفت: مشکل خرید و فروش سهام عدالت در حال برطرف شدن است و این امکان برای سهامداران فراهم می‌شود که بتوانند با شرایط بهتری نسبت به خرید و فروش سهام در بازار اقدام کنند.

به گزارش کارگر آنلاین، محمدعلی دهقان دهنوی در حاشیه نشست با کارآفرینان در جمع خبرنگاران درباره واریز سود سهام عدالت و چرایی پایین بودن رقم آن اظهار داشت: این مبلغ (۲۰۰ هزار تومان) سود شرکت‌ها در سال ۹۸ است و قطعا سودآوری شرکت‌ها در سال ۹۹ بسیار بیشتر بوده است.وی ادامه داد: از سوی دیگر این ۲۰۰ هزار تومان سود تقسیمی شرکت‌ها است و سودهای معوق شده بیشتر خواهد بود و سود سهام عدالت در سال ۹۹ بالاتر از این رقم‌ها است.

معاون وزیر اقتصاد افزود: همچنین منابعی در شرکت‌ها وجود دارد که  بین سهامداران تقسیم نمی‌شوند و صرف سرمایه‌گذاری در شرکت‌ خواهند شد.وی درباره توقف خرید و فروش سهام عدالت گفت: در مورد هر عرضه‌ای از جمله سهام عدالت که پرتفوی بسیار بزرگی دارد باید به ظرفیت‌های بازار توجه کنیم و اگر شرایط عرضه آن فراهم نشده باشد به نفع سهامداران اجازه عرضه نخواهیم داد.

دهقان تاکید کرد: مشکل خرید و فروش سهام عدالت در حال برطرف شدن است و این امکان برای سهامداران فراهم می‌شود که بتوانند با شرایط بهتری نسبت به خرید و فروش سهام در بازار اقدام کنند.

وهنوی

رییس سازمان بورس درباره ارزندگی سهام در حال حاضر گفت: نهادهای مالی بسیار زیادی وجود دارد که درباره بازار و ارزندگی آن تحلیل ارائه می‌دهند و طبق جلسات و گفت‌وگوهایی که با آنها داشتیم همه به ارزندگی سهام خود تاکید ویژه دارند.

دهقان دهنوی تاکید کرد: ‌باید توجه داشته باشیم که در ۹ ماهه امسال سرمایه و سود بنگاه‌ها سه برابر سال گذشته بود و از سوی دیگر فضای اقتصادی کشور روشن تر می‌شود و هم این عوامل دربازار سرمایه اثرگذار است.

 دهقان دهنوی درباره صندوق های ثابت در بازار سرمایه اظهار داشت: صندوق های ثابت در  سال گذشته همین ۱۵ درصد خرید سهام را داشتند و در ابتدای امسال به دلیل اینکه تقاضای زیادی برای خرید سهام وجود داشت، این نصاب‌ها کاهش پیدا کرد و اختیاری شد تا اینکه عرضه سهام در بازار اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: در حال حاضر از آنجایی در سمت عرضه سهام بیشتری داریم و صندوق‌های درآمد ثابت با افزایش حساب خود می‌توانند منبع خوبی برای تقویت تقاضا در بازار باشند البته این فرصت را به آنها می‌دهیم که به طور تدریجی درصد خود را افزایش دهند.

رییس سازمان بورس با بیان اینکه  اوراق گام در بانک مرکزی طراحی شده و  جایگزین تسهیلات پولی می‌شود، ادامه داد:  به جای اینکه تسهیلات به شرکت‌ها اعطا شود این اوراق پرداخت می‌شود و شرکت می‌تواند آنها را برای خرید مواد اولیه و موارد دیگر بپردازد. گردش این اوراق موجب تسهیل تامین مالی بنگاه‌ها می‌شود و در بازار سرمایه این امکان فراهم می‌شود که یک بازار ثانویه برای این اوراق فراهم شود و افرادی که این اوراق را دریافت کردند و نیاز به پول نقد دارند بتوانند اوراق را به فروش برسانند.

 


منبع : اقتصاد نیوز