تاریخ : 11:51 - 1399/12/17
کد خبر : 626603
سرویس خبری : بهداشت و درمان
 

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان اردبیل تا ۱۷ اسفند ۹۹

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان اردبیل تا ۱۷ اسفند ۹۹

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان اردبیل تا ۱۷ اسفندماه اعلام شد.

به گزارش کارگر آنلاین، شهرام حبیب‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از ۳۱ بیمار بستری‌شده جدید، ۲۲ نفر از اردبیل، ۳ نفر از پارس‌آباد، یک نفر از مشگین‌شهر، یک نفر از گرمی و ۴ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۲۴ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۱۴۵ نفر است که از این تعداد ۳۴ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های بیله‌سوار، نیر، کوثر، گرمی، نمین، سرعین و اصلاندوز در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در پایان گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

 

بیشتر بخوانید: آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان اردبیل تا 16 اسفند 99 آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان اردبیل تا 13 اسفند 99 ∎​


منبع : برنا