تاریخ : 10:44 - 1396/04/14
کد خبر : 66046
سرویس خبری : ورزشی
 

همه پیشنهاد های مهدی طارمی/ تنها تیمی که حاضر شده 3 میلیون یورو بپردازد/ دورتموند آقای گل را می خواهد

همه پیشنهاد های مهدی طارمی/ تنها تیمی که حاضر شده 3 میلیون یورو بپردازد/ دورتموند آقای گل را می خواهد

مهدی طارمی برای بررسی پیشنهادات خارجی خود و جلب نظر باشگاه برای گرفتن رضایتنامه، فرصتی برای عدم حضور در تمرینات خواسته بود که این زمان به پایان رسید.

به گزارش کارگرآنلاین، آقای گل فوتبال ایران باید دیروز به ورزشگاه شهید کاظمی می‌رفت و در تمرین شرکت می‌کرد اما ترجیح داد بار دیگر به ملاقات علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه برود. اگر کنجکاوید که بدانید در این جلسه چه گذشت، تا انتهای این گزارش ما را همراهی کنید.

4 میلیارد تومان تصویب هیأت مدیره است
یک میلیون یورو یا معادل همان 4 میلیارد تومان مبلغی است که هیأت مدیره باشگاه روی رضایتنامه مهدی طارمی قیمت گذاشته است. اتفاقاً این موضوع به اطلاع وزارت ورزش و جوانان رسیده و شنیدیم این وزارتخانه هم تأکید دارد بهترین راه درآمدزایی باشگاه پرسپولیس و همین‌طور استقلال تهران، ترانسفر بازیکن است و نباید کوتاه آمد!

به عبارت بهتر تخفیف دادن یا ندادن به مهدی طارمی از عهده علی‌اکبر طاهری خارج است و اگر هم سرپرست باشگاه پرسپولیس بخواهد، نمی‌تواند 4 میلیارد تومان را کم کند!

از قرار معلوم طاهری همان ابتدای جلسه و پس از به پایان رسیدن مهلت درخواستی مهدی طارمی این موضوع را به اطلاع آقای گل رسانده‌اند.

طارمی: جور می‌کنم!

طاهری: چه‌جوری؟!

شنیدیم بار دیگر مهدی طارمی در گفت‌وگو با علی‌اکبر طاهری مهلت خواسته است که 48 ساعت دیگر مهلت بدهد تا پول رضایتنامه‌اش را جور کند! سرپرست باشگاه پرسپولیس که اتفاقاً خیلی هم آقای گل را دوست دارد، پرسیده است: چه‌جوری؟!

طاهری کلی هم پدرانه سعی کرده طارمی را نصیحت کند. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مهدی طارمی در مجموع این 3 سال بازی در پرسپولیس 2 میلیارد و خرده‌ای (!) پول گرفته است. اگر هیچی هم نخورده یا آن را به باد نداده باشد، باید حدود یک میلیارد و 600 یا 700 میلیون تومان دیگر هم روی تمام این سال‌ها بگذارد و به باشگاه پرسپولیس بپردازد!

آیا منطق چنین حکمی می‌کند که یک بازیکن حاصل 3 سال زحمت خود را به علاوه نزدیک 2 میلیارد تومان هم رویش بگذارد، بدهد و برود؟!

فقط می‌خواهم در پانیونیوس بازی کنم!
طاهری بار دیگر پرسیده که بالاخره می‌خواهی به کدام تیم بروی؟ حداقل تیمی را معرفی کن که بتواند 4 میلیارد تومان پول رضایتنامه‌ات را بپردازد.

جواب مهدی طارمی به سرپرست باشگاه هم در نوع خود جالب بوده است: «می‌خواهم در سال منتهی به جام جهانی به پانیونیوس بروم!»

طاهری می‌گوید: «این تیم یونانی که پول ندارد!» اما آقای گل بار دیگر حرفش را تکرار می‌کند: «می‌خواهم به پانیونیوس بروم چون مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی آنجا هستند و مشکل جا افتادن، زبان و... نخواهم داشت!»

آقای گل در حالی این حرف را می‌زند که باشگاه پانیونیوس تیم متمولی نیست و فقط 200 هزار یورو حاضر است بابت رضایتنامه و خود مهدی طارمی پرداخت کند و این پول مشکل رضایتنامه ستاره ملی‌پوش پرسپولیس را حل نمی‌کند!

آاک و المپیاکوس یونان هم آقای گل را می‌خواهند اما..
آاک و المپیاکوس دو تیم مطرح و پولدارتر یونانی هم خواهان مهدی طارمی هستند که به ترتیب حاضرند یک میلیون و 200 هزار یورو و یک میلیون و 700 هزار یورو بابت خرید آقای گل فوتبال ایران بپردازند اما این وسط یک مشکل بزرگ وجود دارد. پولی که آاک و المپیاکوس می‌دهند، گره طارمی و پرسپولیس را باز می‌کند ولی هر دو باشگاه یونانی ستاره 25 ساله ایرانی را 3 ساله می‌خواهند!

این در حالی است که مهدی طارمی به دنبال عقد قرارداد یک‌ساله است چون می‌خواهد با درخشش در جام جهانی 2018 روسیه به عنوان بازیکن آزاد به تیم معتبرتری در اروپا برود. بنابراین آقای گل به این دو پیشنهاد پاسخ منفی داده است.

قهرمان جام حذفی هلند یک میلیون یورو می‌دهد
ویتس، قهرمان جام حذفی هلند هم مشتری بعدی مهدی طارمی است. تیم هلندی هم حاضر است یک میلیون یورو بابت این ستاره ایرانی بپردازد ولی کمتر از 3 سال قرارداد نمی‌بندد. آقای گل تصور می‌کند با حضور 3 ساله در فوتبال هلند، نمی‌تواند به هدف اصلی‌اش که بازی در اسپانیا یا انگلیس است، برسد.

«آپوئل نیکوزیا» قهرمان لیگ قبرس که فریدون زندی هم سابقه بازی در آن را دارد، حاضر است یک میلیون یورو به شرط عقد قرارداد 3 ساله به مهدی طارمی بدهد. پیشنهادی که مورد نظر آقای گل نیست.

اوراواردز ژاپن تمام شروط طارمی را می‌پذیرد
پیشنهاد دیگر مربوط به اوراواردز ژاپن است، تیمی که به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و فصل گذشته هم قهرمان جی‌لیگ شد. این تیم ژاپنی تمامی شروط مهدی طارمی را پذیرفته است و حتی حاضر شده با آقای گل ایران قرارداد یک‌ساله هم ببندد. اوراواردز یک میلیون یورو پول رضایتنامه باشگاه پرسپولیس و 2 میلیون یورو هم به خود مهدی طارمی می‌دهد اما آقای گل نمی‌خواهد در آسیا احتمالاً روبه‌روی پرسپولیس بازی کند. گذشته از آن دلیل اصلی مخالفت ستاره پرسپولیس با پیشنهاد تیم ژاپنی این است که می‌خواهد در اروپا بازی کند تا جایگاه ثابت خود در ترکیب تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه را از دست ندهد. بر همین اساس پیشنهادات چین و قطر هم منتفی است.

پیشنهاد 50- 50 از بوروسیا دورتموند
در حال حاضر محمودرضا فا ضلی، ایجنت سرشناس ایرانی شاغل در آلمان دنبال کارهای مهدی طارمی است. در حالی که گفته می‌شد الکساندر نوری و وردربرمن هم نیم‌نگاهی به مهدی طارمی دارند اما شنیده‌های جدید حکایت از آن دارد که نیمچه پیشنهادی هم از بوروسیا دورتموند رسیده است. دورتموندی‌ها هم مثل بقیه تیم‌های اروپایی خواهان طارمی 3 ساله می‌بندند با این تفاوت که این تیم معروف آلمانی ارزش عقد قرارداد بلندمدت را دارد.

طارمی ویزای اوکراین دارد!
هر چند مهدی طارمی پاسپورت خود را برای اخذ روادید کشور اوکراین تحویل پرسپولیسی‌‌ها نداده است اما برای آقای گل هم ویزا گرفته‌اند! با توجه به اینکه روادید اعضای تیم پرسپولیس کلی و با ارائه کپی پاسپورت تهیه شده و با عنایت به اینکه کپی گذرنامه طارمی در اختیار باشگاه بوده است، مشکلی از این جهت به وجود نیامد.

در واقع پرسپولیسی‌ها برای آن که بهانه‌ای به دست مهدی طارمی ندهند، روادید اوکراین او را هم تهیه کردند تا به همراه تیم به کیف برود اما ظاهراً آقای گل چنین تصمیمی ندارد که ندارد! مسئولان باشگاه پرسپولیس به او گفته‌اند بیا همراه تیم به اوکراین برو و برانکو را سر لج نینداز.

خلق رامین 2!
اغراق نیست اگر بگوییم داستان فصل گذشته برانکو، سرمربی پرسپولیس و رامین رضاییان از کفر ابلیس هم مشهورتر است.

همه می‌دانند مرد کروات بابت بی‌‌پاسخ گذاشتن تلفن‌های خودش و مسئولان باشگاه از سوی رامین رضاییان و قال گذاشتن پرسپولیس و سفر به ترکیه چقدر از دست این بازیکن ملی‌پوش شاکی شد. گرچه برانکو با وساطت مسئولان باشگاه و علی کریمی به ناچار رضایت به بازگشت رامین رضاییان به تمرینات پرسپولیس داد اما تا اواخر فصل هم نتوانست این موضوع را هضم کند. رامین روی نیمکت نشست، گل ساخت و باز روی نیمکت نشست. گل زد و باز روی نیمکت نشست و حتی نتوانست یک لبخند روی لب‌های مرد کروات بنشاند. رضاییان هر کاری کرد دل برانکو را به دست بیاورد ولی در نهایت به دلیل یک درگیری در تمرین برای همیشه از پرسپولیس اخراج شد.

مهدی طارمی ستاره بزرگی است. بازیکنی محبوب و استعدادی بی‌نظیر که فوتبال ایران برایش کوچک شده است. او به راحتی می‌تواند در اروپا توپ بزند اما به دلیل تصمیم اشتباه فصل گذشته مجبور شد قراردادش را دو ساله تمدید کند.

حالا طارمی باید تاوان اشتباهات فصل گذشته را بدهد. او بازیکن تحت قرارداد پرسپولیس است و باید تابع تصمیم باشگاه باشد. حتی نزدیکان و دوستان آقای گل هم به او توصیه کرده‌اند در تمرینات شرکت کند و در پرسپولیس بماند تا پیشنهادات بهتری برسد اما طارمی جفت پاهایش را در یک کفش کرده و اصرار دارد به پانیونیوس یونان برود و به مسعود و احسان ملحق شود!

متأسفانه با این رفتار و تصمیم و شناختی که از برانکو و لجاجت‌هایش داریم، به نظر می‌رسد مهدی طارمی هم در حال خلق قصه رامین 2 در باشگاه پرسپولیس باشد مگر اینکه...

جام نیوز