تاریخ : 06:00 - 1396/07/18
کد خبر : 68128
سرویس خبری : ورزشی
 

توصیه جالب قلعه‌نویی به منصوریان که گوش نکرد

توصیه جالب قلعه‌نویی به منصوریان که گوش نکرد

قلعه‌نویی گفت: منصوریان گفتم که مربیگری حقیقتش در داخل زمین است. اگر شما در زمین خوب نتیجه بگیرید مسائل بیرونی زیاد تاثیری ندارد و به آنها نباید توجه کنید، او باید مدیریت می‌کرد که به اینجا نخورد.

به گزارش کارگرآنلاین، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با رادیو تهران در ابتدای صحبت‌هایش اظهار داشت: ما همین جوری که می‌گویند دشمن کم نداریم و اگر از من تعریف و تمجید شود دشمنانمان بیشتر می‌شود. یکی از دوستانم هر چند وقت یک بار مطالبی برایمان می‌فرستد.او برای من در مطلبی که فرستاده نوشته مواظب باشید این روزها زمین نخورید. به جای آنکه دست‌تان را بگیرند عکس‌تان را می‌گیرند و روزگار بدی شده است.

وی در ابتدا در خصوص تیم ذوب‌آهن گفت: جا دارد از همه عزیزان باشگاه ذوب‌آهن تشکر کنم. من حرفم را می‌زنم و جز خدا و اهل بیت از کسی نمی‌ترسم. من در ذوب‌آهن آرامش دارم و اینجا همه چیز خوب است. با وجود اینکه بعد از 8 هفته کار ما پریروز 10 درصد از قراردادهایمان را گرفتیم. ببینید این باشگاه چقدر خوب است که صدای هیچ کسی درنمی‌آید. خوشبختانه بازیکنان آنقدر با هم رفاقت دارند که بعد از 8 هفته تازه 10 درصد گرفته‌اند و من معتقدم اعضای هیأت مدیره با هم متحد هستند و یک مدیرعامل ورزشی، انرژیک و جوان به نام سعید آذری داریم که زحمت می‌کشند.

قلعه‌نویی تاکید کرد: ما 2-3 مشکل داریم. مشکل اول‌مان این است که بدشانس هستیم و خیلی ایجاد موقعیت می‌کنیم اما توپ‌هایمان گل نمی‌شود. مشکل دوم این است که با یک توپ معمولی گل می‌خوریم و اگر دقت کرده باشید 8 امتیاز را به خاطر گل‌های دقیقه 90 به بعد از دست داده‌ایم. اگر این امتیازات به ما اضافه می‌شد فکر می‌کنم جزو تیم‌های اول یا دوم بودیم. ضمن آنکه بحث سوم چند شاخه دارد که مثلا اشتباهات داوری است که مثلا در بازی با سایپا پنالتی ما دیده نشد و از این بابت ضربه خوردیم. هر چند معتقدم مشکل اصلا عمدی نبوده و سهوی رخ داده است. ما از این سمت و سو لطمه زیاد خوردیم ولی در مجموع بازیکنان باحجب و حیایی داریم و من فکر می‌کنم آینده ذوب‌آهن به شکلی است که بتوانیم جزو 3 تیم اول باشیم. البته ما نیم‌فصل باید تغییراتی ایجاد کنیم اگر می‌خواهیم در کورس قهرمانی بمانیم.

سرمربی تیم ذوب‌آهن در خصوص اینکه ظاهرا از مسئولان ورزشگاه نقش جهان انتظار بیشتری دارید، گفت: این سؤال یک سؤال مدیریتی است که اگر من به آن ورود نکنم بهتر است. اما یک چیز را می‌خواهم بگویم. اصفهان یک استان خاص است و فکر می‌کنم با صحبتی که میان مسئولان برقرار شده مشکل حل و بازی‌های ما تا زمان آماده شدن ورزشگاه فولادشهر در نقش جهان برگزار شود. اصفهان دو تیم دارد و مردم روی آنها حساس هستند و درست نیست که مثلا ذوب‌آهن بازی‌هایش را در خارج از استان برگزار کند. با پیگیری‌های آذری و شهنازی و استاندار اصفهان این موضوع حل شد.

وی ادامه داد: ما به قم نمی‌رویم و در اصفهان بازی می‌کنیم ولی این را بگویم که من خاطرات خوبی از شهر اصفهان دارم اما چند خاطره بد هم دارم که باید به آنها اشاره کنم. متاسفانه 2-3 جوان ارزشمند در راه ورزشگاه فولادشهر تصادف کرده  و جانشان را از دست دادند. با توجه به اینکه راه فولادشهر دور است و امکانات هم وجود ندارد، کار برای حضور تماشاگران سخت است و فکر می‌کنم با برگزاری بازی‌های ما در نقش جهان هم استقبال بیشتری از بازی‌های ما می‌شود و هم کیفیتی فنی تیم ما تغییر خواهد کرد.

امیر قلعه‌نویی در خصوص اینکه گفته می‌شود بعضی از بازیکنان ذوب‌آهن سرباز هستند و شایعاتی پیرامون تماس‌های مربیان تراکتورسازی با بازیکنان ذوب‌آهن مطرح شده است، گفت: من مردم آذربایجان و تراکتورسازی را دوست دارم. پرشورها عاشق تیم شان هستند و اگرچه آنجا فراز و نشیب‌های زیادی داشتم  اما می‌دانم مردم با تراکتورسازی زندگی می‌کنند. ما هم دوست داریم مشکلات تیم مردمی تراکتورسازی زودتر برطرف شود. من از شما می‌خواهم مهدی کیانی و خالد شفیعی را شاهد کنید به خصوص اینکه ما در نیم‌فصل دوم از تعدادی بازیکنان نمی‌توانستیم استفاده کنیم. وقتی تیم محروم شد اخباری، نوری،‌ایرانپوریان و ... مصدوم بودند اما با کمک خدا کار را جلو بردیم. کاری که من در استقلال و سپاهان انجام دادم می‌خواستم در تراکتورسازی هم انجام دهم. یعنی بازیکنان جوان را به تیم اضافه کردم که فضای کار رادر کنار بزرگسالان تجربه کنند و رفته رفته به تیم اضافه شوند. شما می‌بینید که آنها الان در تیم تراکتور بازی می‌کنند و این یک پشتوانه خوبی است. وقتی این دوستان اول فصل بامن تماس گرفتند من به آنها گفتم که شما بمانید. از مهدی کیانی بپرسید وقتی با من تماس گرفت و گفت تکلیف چه می‌شود به او گفتم من به بازیکنان تراکتورسازی گفتم شما بمانید و تاریخ‌ساز باشگاه تراکتور شوید. حتی بیانیه هم دادیم و از آنها حمایت کردیم.

وی افزود: ما یکی دو بازیکن سرباز در ذوب‌آهن داریم. مثلا اسماعیلی‌فر برگه ادامه تحصیلش را گرفت و در اینجا تا آخر فصل پیش ما می‌ماند. احسان پهلوان هم سرباز است و باید تا نیم‌فصل صبر کنیم تا ببینیم چه می‌شود. با شناختی که از گل‌محمدی دارم و می‌دانم او بچه محل خودم است فکر نمی‌کنم این مسائل باشد و کسی با بازیکنان ما تماس گرفته باشد.

وی در خصوص اینکه در مورد استقلال باید از وی سؤال کرد یا خیر، گفت:‌اگر از من سؤال می‌پرسید من حرفم را کلی می‌گویم. تعجب من این است از آقای عسگری رئیس صدا و سیما که چرا یک ساعت به من وقت نمی‌دهد تا در مورد استقلال همه چیز را بگویم. می‌خواهم همه مسائل رادر یک ساعت و نیم برای مردم بگویم.

قلعه‌نویی در خصوص آمدن شفر به استقلال گفت: آنهایی که تصمیم گرفتند شفر به ایران بیاید حتما وارد جزئیات شدند. او یک مربی رزومه‌داری است و نمی‌شود گفت او مربی کوچکی است ولی باید دید شرایط و زمان چه اجازه‌ای را به مربی می‌دهد. جا دارد از علیرضا منصوریان هم تشکر کنم ولی نمی‌دانم شما صحبت‌های بهرام افشارزاده را سه روز پیش گوش کردید یا نه.

وی تاکید کرد: او یکسری واقعیت‌های دو سال پیش را گفت و تازه اصل آن را نگفت که ما پول نداشتیم و نتوانستیم برای قلعه‌نویی بازیکن بگیریم.او نگفت چطور شد کاوه رضایی و مسلمان به استقلال نیامدند. او نگفت که چگونه شد تیموریان و قاضی از استقلال رفتند. تازه آقای افشارزاده اینها را نگفت ولی ما باید تیم‌ها پرطرفدار را سرمایه ملی کنیم چون اینها از آسیب‌های جامعه جلوگیری می‌کند. من هر جا می‌رفتم در تمرین به روی تماشاگر باز بود. علت آن هم این است که اگر هزار نفر به تمرین بیایند 2 ساعت در محل تمرین هستند و 2 ساعت هم زمان رفت و آمدشان. یعنی در مجموع 4 ساعت هزار جوان به محیط آلوده نمی‌روند. اگر اینها را با هم جمع کنیم حدود 4 هزار ساعت به نسل جوان سرویس دادیم.

وی در خصوص اینکه آیا منظورش به تمرینات پشت درهای استقلال است یا خیر، گفت:‌من اینها را کلی گفت. جا دارد از عباسی مدیرعامل سابق تراکتور تشکر کنم. او یک روز به من گفت 50 نفر در تبریز پول گرفته‌اند و در یک خانه‌ای ناهار خوردند که به شما توهین کنند. ما می‌خواهیم هماهنگی کنیم که تمرین امروز بسته باشد. اتفاقا به آنها گفتم اجازه بدهید بیایند که آنها هم آمدند و شلوغ‌کاری کردند و از الفاظ بدی استفاده کردند اما ما در را به روی آنها نبستیم. باید به طرفدار استقلال نگاه سرمایه‌ای بدانیم. فوتبال نباید یک تهدید باشد بلکه باید تبدیل به فرصت شود.

وی ادامه داد: استقلال از نظر مهره‌ای و پیش‌پرداخت فکر می‌کنم سال خوبی داشته است. این را هم بگویم باید از افتخاری تشکر کرد. چون یک مدیر همیشه در تیررس است. فوتبال دو نفر را می‌شناسد. یکی مدیر و یکی سرمربی. نمی‌دانم مسائل مالی آنها چگونه است. اما می‌دانم افتخاری تسویه حساب مالی سال گذشته را انجام داده و 30 درصد امسال استقلال را هم پرداخت کرده است. در حالی که در ذوب‌آهن امسال ما فقط 10 درصد پول گرفته‌ایم. به نظرم استقلال امسال جزو سال‌های خوبش بوده و فکر می‌کنم نتایج این تیم روی بدشانسی رقم خورده است. امیدوارم با حضور شفر این مشکلات حل شد.

وی در خصوص اینکه قرار بود دو دستیار به کادر فنی اضافه شود:‌گفت: اجازه بدهید من به این مسائل ورود نکنم ولی این نفراتی که از آنها اسم برده شده جزو نفرات بااخلاق فوتبال این مملکت هستند. طاهری و دین‌محمدی سوابق اخلاقی و فنی بسیار بالایی دارند.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که آیا فردی مثل مجیدی می‌تواند به استقلال کمک کند، گفت: بالاخره مجیدی باید از یکجایی شروع کند. مربیگری مثل پدر شدن است. وقتی شما فرزند نداشته باشید هر چه راجع به مهر پدری صحبت کنید، فایده ندارد. مربیگری هم روی نیمکت است و فشارهای ثانویه را باید تحمل کنید. سپس در مورد این مسائل ارزیابی صورت بگیرد. تماشاگران مجیدی را دوست دارند و باید از یک جا بالاخره شروع کند.

وی در خصوص اینکه ظاهرا قبلا از منصوریان خواسته بود در استقلال دست به اصلاحات بزند، گفت: من به منصوریان نگفتم اصلاحات انجام دهد. شما می‌دانید خودم منصوریان را به استقلال آوردم. او یک روز در بازی استقلال و نفت در گوش من گفت من آنقدر شما را دوست دارم که اسم پسرم را امیر گذاشته‌ام! او یک مربی انرژیک بود و به آخر خط نرسیده است. حضور او بعدها می‌تواند منشا خدمات باشد.ولی به او گفتم که مربیگری حقیقتش در داخل زمین است. اگر شما در زمین خوب نتیجه بگیرید مسائل بیرونی زیاد تاثیری ندارد و به آنها نباید توجه کنید.

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد منصوریان نتوانست حواشی بیرون زمین را مدیریت کند، گفت: من به او گفتم کاری که من انجام می‌دادم مدیریت بود و تو باید مدیریت کنی که به اینجا نخوری.

قلعه‌نویی در پایان گفت:افشارزاده با وجود اینکه می‌دانست در آن دو سال به من چه بدی‌هایی شد اما حرف خوبی زد، او گفت که قلعه‌نویی احترام بزرگ‌تر و کوچکتر را نگه داشت.یک روز افرادی مثل رویانیان و سعد محمدی و طباطبایی‌ها می‌گویند که قلعه‌نویی چه قیمت‌هایی را به خاطر استقلال رد کرد و نپذیرفت. من از همه می‌خواهم که خوبی‌های فوتبال را هم ببینند.
منبع: فارس