تاریخ : 15:56 - 1397/03/30
کد خبر : 70216
سرویس خبری : ورزشی
 

 ما شانسی برای شکست دادن اسپانیا نداریم!

ما شانسی برای شکست دادن اسپانیا نداریم!

مدافع سابق تیم ملی اضافه کرد: اگر بخواهیم فوتبالی صحبت کنیم باید بگوییم واقعیت این است که فوتبالی ما شانسی روی کاغذ برای شکست دادن اسپانیا نداریم.

به گزارش کارگرآنلاین، تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین گام خود در جام جهانی روسیه موفق شد حریف خود مراکش را با به لطف گل به خودی ثانیه‌های پایانی بازی با شکست مواجه کرده تا برای اولین بار جام جهانی را با پیروزی آغاز کند. این پیروزی امیدواری‌های زیادی در دل اقشار مختلف مردم نسبت به دیدارهای پیش رو ایجاد کرد.

رضا حسن زاده در این خصوص اظهار داشت: ما در حالی مراکش را بردیم که این پیروزی فوتبالی نبود. یعنی واقعیت این است که ما از نظر فوتبالی از مراکش عقب بودیم اما خب خاصیت فوتبال این است که همیشه تیم‌های بهتر برنده نمی شوند. تیم ملی کشورمان تابحال بارها در تاریخ مسابقاتی که انجام داده قربانی این قانون نانوشته در فوتبال شده اما خوشبختانه اینجا و در جام جهانی روسیه این قانون نانوشته به سود تیم ملی ما رقم خورد.

خبر مرتبط:

ترکیب احتمالی تیم ملی در مقابل اسپانیا+عکس

وی افزود: به هرحال این اتفاق را به فال نیک می‌گیریم و حالا به گفتن این جمله بسنده می‌کنیم که در فوتبال به نتیجه امتیاز می‌دهند نه به بازی زیبا یا بازی بهتر. این پیروزی را به فال نیک گرفته و مثل همه مردم عزیز کشورم آرزو می کنم که در گام بعدی هم اتفاقاتی بیفتد و نتیجه‌ای در پایان روی اسکوربورد ورزشگاه نقش ببندد که برای ما راضی کننده باشد.

مدافع سابق تیم ملی اضافه کرد: اگر بخواهیم فوتبالی صحبت کنیم باید بگوییم واقعیت این است که فوتبالی ما شانسی روی کاغذ برای شکست دادن اسپانیا نداریم. اما همانطور که در همین جام دیدیم تیم های بزرگی مثل برزیل، آرژانتین، آلمان و حتی فرانسه مقابل تیم هایی زمینگیر شدند که روی کاغذ خیلی از آنها برتر بودند، ما هم می توانیم امیدوار باشیم که با ارائه یک بازی منطقی ابتدا جریان بازی را کنترل کرده و سپس در مواقع مقتضی بتوانیم به هدف نهایی مان برسیم.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: به ظاهر پیروزی براسپانیا محال است اما قشنگی فوتبال به همین است که غیر ممکن‌ها در آن ممکن می‌شوند. فوتبال یک سرزمین جادویی است که در آن می‌توان به آرزوهای محال رسید. البته من این صحبتها را نمی‌کنم تا انتظارات را از تیم ملی بالا ببرم. شاید بخشی از این صحبتهای من احساسی باشد و از روی این که واقعا دوست دارم تیم ملی کشورم از این بازی بزرگ سربلند بیرون آید.

حسن زاده گفت: انتظار ما هم از تیم ملی بالا رفته و امیدوارم این بالا رفتن انتظارات باعث نشود تا ملی پوشان مان تحت فشار مقابل اسپانیا بازی کنند که این می‌تواند تاثیر عکس روی آنها بگذارد.

ملی پوش سابق فوتبال کشورمان در خصوص مصدومیت روزبه چشمی گفت: در وهله اول برای چشمی واقعا ناراحت شدم. این اوج بدبیاری است که یک بازیکن در جریان جام جهانی و در تمرینات آسیب ببیند و از چرخه بازیکنان خارج شود. اما این اتفاقات در طبیعت فوتبال است و هر کسی فوتبالیست می شود باید بداند که این اتفاقات هم ممکن است برایش بیفتد. اما در خصوص تیم ملی باید بگویم دست کی روش برای پر کردن جای خالی چشمی بسته نیست. او لااقل سه گزینه مثل مجید حسینی، پژمان منتظری و خانزاده را برای این منظور دارد. خود کی روش بهتر از هر فرد دیگری می داند شرایط کدام یک از این بازیکنان برای ایستادن به جای روزبه بهتر است. گو این که آنچه از بیرون نشان داده می شود این است که شرایط مجید حسینی از آنجایی که در بازی قبلی هم بازی کرده باید مناسب تر باشد، اما کی روش انسانی غیر قابل پیش بینی است و ممکن است هر تصمیمی در این خصوص بگیرد که به فکر ما ها خطور نمی کند.

وی در خاتمه بیان داشت: با همه این تفاسیر باید بگویم بازی ایران و اسپانیا واقعا غیر پیش بینی است و حتی خود اسپانیایی ها هم می ترسند که در خصوص این بازی پیش بینی کنند.

منبع: مهر