تاریخ : 14:41 - 1400/03/23
کد خبر : 703979
سرویس خبری : حوادث
 

قضیه احضار اجنه انگلیسی زبان / تقاضای ۲۵۰ میلیون تومانی زوج رمال از مرد جوان

قضیه احضار اجنه انگلیسی زبان / تقاضای ۲۵۰ میلیون تومانی زوج رمال از مرد جوان

مرد جوانی که به دلیل سانحه تصادف رانندگی دخترش قطع نخاع شده بود مورد سوءاستفاده یک زوج رمال قرار گرفت.

کارگر آنلاین | در حالی که ده‌ها میلیون تومان برای بهبودی دخترم هزینه کرده بودم، اما هنوز نمی‌توانست ذره‌ای پاهایش را حرکت بدهد، در همین حال زنی که به عربی و انگلیسی با اجنه سخن می‌گفت از طرف اجنه به من پیغام داد که باید ۲۵۰ میلیون تومان دیگر برای بهبودی دخترم بپردازم، اما ...

این‌ها بخشی از اظهارات مرد جوانی است که به همراه خانواده‌اش از یک زوج رمال شکایت کرده است.او پس از آن که قصه اجنه انگلیسی زبان را برای کارشناس اجتماعی کلانتری طبرسی شمالی مشهد بازگو کرد، درباره ماجرای کلاهبرداری از بیماران و معلولان گفت: دو سال قبل یک حادثه تلخ زندگی ام را ویران کرد.

آن روز همسر و دختر ۱۲ ساله ام سوار بر خودروی برادرم بودند که ناگهان به دلیل سرعت زیاد، کنترل فرمان از دست برادرم خارج و خودرو به طرز وحشتناکی واژگون می‌شود.

در این حادثه هولناک دخترم از ناحیه کمر قطع نخاع شد و لگن همسرم نیز شکست اگرچه همسرم پس از مدتی به بهبودی رسید و مشکلات کمی داشت، اما «سیما» ویلچرنشین شد و پاهایش دیگر هیچ حس حرکتی نداشت.

آن زمان همه ملک و املاکم را که شامل چند باب مغازه بود فروختم و هزینه درمان دختر و همسرم کردم. با آن که «سیما» دختری ورزشکار بود و چندین مقام استانی در رشته ژیمناستیک داشت، ولی باز هم مدت زیادی را تحت درمان‌های مختلف و فیزیوتراپی بود.

او را برای درمان به شهر‌های مختلفی مانند تهران، بندرعباس، قم و ... بردم تا جایی که پزشکان به من امیدواری دادند قسمت کمی از نخاع آسیب دیده است و دخترم به خاطر ورزشکاربودن می‌تواند در آینده توان حرکتی خودش را بازیابد.

در همین رفت و آمد‌های درمانی، یک روز وکیل یکی از پرونده‌های قضایی ام پس از شنیدن ماجرای دخترم به من گفت که فرزند یکی از موکل هایش همین مشکل را داشته، اما توسط زوجی که در مشهد زندگی می‌کنند با دارو‌های گیاهی بهبود یافته است. با شنیدن این حرف خیلی خوشحال شدم و با به دست آوردن شماره تلفن، با آن مرد در مشهد تماس گرفتم.

او مدعی شد می‌تواند دخترم را طوری درمان کند که به راحتی روی پا‌های خودش راه برود و سپس ادامه داد ابتدا باید ۴۰ میلیون تومان به حسابش واریز کنم. من که نور امید را در چشمان دخترم می‌دیدم با هر بدبختی بود ۳۳ میلیون تومان تهیه و به او پرداخت کردم. سپس به همراه دختر و همسرم از شیراز راهی مشهد شدیم تا دختر ۱۲ ساله ام درمان شود. حدود دو ماه به منزل این زوج جوان می‌رفتیم. زن جوان در حالی که برای درمان پا‌های دخترم از انواع پماد‌ها و برخی روغن‌ها استفاده می‌کرد، مدعی بود در اتاق خلوت با اجنه به عربی و انگلیسی سخن می‌گوید و آن‌ها شیوه درمان را به او آموزش می‌دهند تا این که یک روز دخترم گفت بدنش گرم شده است و سپس دچار تب و لرز شدیدی شد.

آن زوج جوان ادعا می‌کردند همه این‌ها نشانه بهبودی است و چنان حرف هایشان را به من تلقین می‌کردند که باورم می‌شد اجنه راه درمان دخترم را می‌دانند.

آن زوج حتی شش میلیون تومان هم برای بهبودی کامل لگن همسرم از من گرفتند و چنین وانمود کردند که گرمای حاصل از درمان آن‌ها بهبودی کامل را نوید می‌دهد، اما در واقع من هیچ گونه حس حرکتی و تغییر وضعیتی را در پا‌های دخترم نمی‌دیدم. با این همه مدتی قبل، آن زوج جوان مدعی شدند که اجنه برای بهبودی کامل دخترم تقاضای ۲۵۰ میلیون تومان پول کرده اند!

من که دیگر یقین داشتم همه این رفتار‌ها یک نمایش برای کلاهبرداری است به آن‌ها گفتم پول هایم را پس بدهند تا به شیراز برگردم، ولی آن‌ها حاضر نشدند حتی بخشی از پولم را به من برگردانند و ...

به دنبال شکایت این مرد جوان و اعضای خانواده اش بلافاصله تحقیقات تخصصی در دایره تجسس کلانتری با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) آغاز شد.با دستگیری این زوج جوان مشخص شد آن‌ها بیسواد هستند و از افراد دیگری نیز با همین شیوه کلاهبرداری کرده اند.

در حالی که تحقیقات پلیس در این باره ادامه داشت دو شاکی دیگر نیز به کلانتری مراجعه کردند و مدعی شدند که ده‌ها میلیون تومان با همین شگرد از آن‌ها اخاذی شده است.

بررسی‌های بیشتر در این باره با راهنمایی و دستورات محرمانه قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای ریشه یابی جرایم ارتکابی زوج رمال ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان