تاریخ : 17:36 - 1400/03/23
کد خبر : 703990
سرویس خبری : حوادث
 

نجات معجزه آسای کودک ۶ ساله از انفجار منزل مسکونی در شیراز

نجات معجزه آسای کودک ۶ ساله از انفجار منزل مسکونی در شیراز

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: نشت گاز سیلندر ۱۱ کیلویی گاز در شیراز باعث انفجار در منزل مسکونی شد اما این حادثه خارت جانی به همراه نداشت.

محمد هادی قانع بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات این حادثه اعلام کرد: ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز همزمان با دریافت خبر آتش سوزی در یک منزل مسکونی در سلطان آباد، ساعت ۱۲ و ۲۲ دقیقه ظهر امروز زنگ ایستگاه ۱۸ را به صدا درآورد و نیروهای عملیات را به همراه تیم نجات عازم محل حادثه کرد.

قانع افزود: در محل حادثه یک منزل مسکونی دو طبقه که در هر طبقه ۲ واحد مسکونی قرار داشت، دیده می‌شد که یکی از واحدها در طبقه دوم آن بر اثر نشت گاز از سیلندر ۱۱ کیلویی در زمان تعویض سیلندر در مجاورت پیک نیک روشن دچار آتش سوزی شده و شعله‌های آتش به سرعت لوازم آشپزخانه را در بر گرفته و گسترش یافته بود.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز تصریح کرد: با رسیدن آتش نشانان در محل با توجه به اظهار نگرانی ساکنین ساختمان نسبت به کودک ۶ ساله‌ای که در مجاورت این واحد مسکونی تنها در منزل حضور داشت، نیروهای آتش نشانی سریعاً به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند که گروه اول با اقدامی سریع، خود را بوسیله نردبان به واحد مسکونی مجاور رسانده و از طریق پنجره ساختمان کودک ۶ ساله را از منزل خارج کردند.

وی ادامه داد: گروه دوم نیز همزمان پس از قطع برق ساختمان خود را به کانون آتش رسانده و با مهار و اطفای کامل آتش، از سرایت آن به منازل دیگر جلوگیری بعمل آوردند آتش نشانان پس از اطفای کامل و جلوگیری از سرایت شعله‌های آتش به دیگر واحدهای ساختمان و منازل مجاور، با لکه گیری و ایمن سازی محل حادثه و تحویل آن به مالک، عملیات خود را به پایان رساندند.