تاریخ : 01:48 - 1400/04/15
کد خبر : 715258
سرویس خبری : فرهنگی
 

اعلام آمادگی هیأت های مذهبی برای برگزاری باشکوه ایام محرم با وجود آغاز پیک پنجم کرونا

اعلام آمادگی هیأت های مذهبی برای برگزاری باشکوه ایام محرم با وجود آغاز پیک پنجم کرونا

شورای هماهنگی هیأت و تشکل‌های دینی در آستانه محرم سال ۱۴۰۰ اعلام کرد که هیأت‌های مذهبی کشور همه تمهیدات برای برپایی هر چه با شکوه‌تر محرم امسال را مهیا کرده‌اند.

این اعلام آمادگی در حالی صورت گرفته است که به واسطه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران انتخابات و برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی؛ بسیاری از شهر‌های جنوبی کشور وارد پیک پنجم کرونا شدند.

 

 بسیج مداحان متن کامل این بیانیه را منتشر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) ان الحسین مصباح الهدى و سفینه النجاه؛ به درستى که حسین (علیه السلام) مصباح هدایت و کشتى نجات است» (سفینة البحار، ج ۱، ص ۲۵۷)

 

پیراهن محرم من را بیاورید

دارد زمان هیئت من دیر می‌شود

 

باروضه حسین نفس تازه میکنم

وقتی هوای شهر نفس گیر می‌شود

 

محرم رستاخیز جهانی آزادی خواهان و عدالت طلبان عالم است "پس از گذشت اعصار و قرون هنوز صدای هل من ناصر ینصرنی سرور آزادگان جهان در دهلیز زمان به گوش میرسد که همه حق طلبان عالم را به آزادگی و حق طلبی فرا میخواند. حماسه شورآفرین هیئات مذهبی؛ وعاظ، مداحان و خادمان هیئات در محرم سال قبل که با التزام و رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی همراه شد الگویی کامل و ماندگار را برجای گذاشت که تحسین رهبر فرزانه انقلاب و رضایت همه متولیان و دست اندرکاران امور را به همراه داشت.

 

اینک در آستانه فرارسیدن محرم ۱۴۰۰ ودغدغه خادمان هیئات مذهبی برای برگزاری باشکوه مجالس عزای حسینی ع، شورای هماهنگی شبکه‌های هیئت وتشکل‌های دینی کشور با بررسی تجربیات سال گذشته و با عنایت به گسترش واکسیناسیون عمومی، اعلام می‌دارد، تمامی هیئات مذهبی و خادمان سیدالشهداع اعم از وعاظ و مادحین و ... با همه عشق و ارادت خود به آستان ملک پاسبان اباعبدالحسین ع، تمامی تمهیدات برپایی آئین‌های سوگواری را باشکوه‌تر از همیشه و با رعایت همه شیوه نامه‌های بهداشتی مهیا نموده اند؛ و امیدواریم که این خادمی‌ها موجبات رضایت قلب نازنین حضرت، ولی عصر ارواحنا فداه را فراهم سازد.

 

قطعا مسئولان امر با درک صحیح از اثر دعا و توسل در سلامت و عافیت جامعه دینی و همچنین اذعان به رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی توسط قشر مذهبی خود نیز سهم بسزایی در برپایی باشکوه مراسمات غدیر و محرم خواهند داشت امید است در واپسین روز‌های دولت، نقطه سپیدی در کارنامه دولتمردان ثبت شود.

 

اکنون که در آستانه دهه ولایت هستیم هیئات مذهبی کشور با برپایی جشن‌های این دهه و به ویژه جشن‌های عید سعید غدیر خم اذن عزای خود را از امیر المومنین ع خواهند گرفت و مهیای حضور بزرگ خود در محرم و صفر خواهند شد.

 

در انتها، جامعه هیئتی کشور اعلام میدارد که برای تسریع واکسیناسیون سراسری آماده بهره گیری از ظرفیت عظیم هیات‌های مذهبی و خدمت به مردم عزیز بوده تا با آرامش بیشتری در محرم و صفر و خصوصا رزمایش جهانی اربعین درکربلای معلی امسال توفیق عرض ارادت بیابند.

 

مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم

هوا داران کویش را چو جان خویشتن دارم

 

 


منبع : سرپوش