تاریخ : 09:10 - 1399/02/01
کد خبر : 80971
سرویس خبری : گوناگون
 

هنگام ورزش روی پشت بام به چه نکاتی توجه کنیم

هنگام ورزش روی پشت بام به چه نکاتی توجه کنیم

کارگر آنلاین: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا برخی از شهروندان روی پشت بام‌ها ورزش می‌کنند، گفت: باید به نکات ایمنی که در این خصوص وجود دارد نیز توجه شود.
سید جلال ملکی، در این باره اظهار کرد: شیوع کرونا در کشور موجب شد که باشگاه‌های ورزشی به صورت موقت تعطیل شوند، در کنار این موضوع در خانه ماندن هم یکی از دلایلی بود که برخی از شهروندان طی این مدت روی پشت بام خانه‌هایشان ورزش کردند.

وی ادامه داد: ورزش کردن یکی از عادت‌های خوبی است که طی این مدت شاهد افزایش آن بوده‌ایم، اما باید به نکات ایمنی که در این خصوص وجود دارد نیز توجه شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: هنگام ورزش کردن روی پشت بام باید از لبه ها و در انقطاع ساختمان فاصله بگیریم و حتما در قسمتی که فاصله مناسبی از پرتگاه‌ها دارد ورزش کنیم و البته از ورزش کردن روی پشت بام‌هایی که لبه یا جان‌پناه ندارند پرهیز کنیم.

ملکی با تاکید بر اینکه انجام برخی از ورزش‌ها روی پشت بام، اقدام مناسبی نیست، افزود: برای مثال والبیال یا بدمینتون بازی کردن روی پشت بام ممکن است خطرناک باشد؛ چرا که اگر فرد به عقب حرکت کند، امکان دارد از پشت بام به پایین پرت شود.

وی ادامه داد: همچنین باید مراقب سیم‌های برقی که ممکن است روی پشت بام وجود داشته باشد، نیز بود.

ملکی در پایان اظهار کرد: اگر کودکان را همراه خود به پشت بام می‌بریم حتما باید مراقب باشیم که داخل درز انقطاع یا از لبه ها سقوط نکنند.

منبع: ایسنا

 

کارگر آنلاین را در روبیکا دنبال کنید