تاریخ : 14:08 - 1399/07/05
کد خبر : 155489
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

روند بازار سهام امروز چگونه بود؟ / عرضه از تقاضا پیشی گرفت

روند بازار سهام امروز چگونه بود؟ / عرضه از تقاضا پیشی گرفت

با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که در ابتدای کار بازار ۱٫۵ درصد رشد کرد اما در ادامه روند معاملات بازار شاخص روندی کاهشی داشت و به یک میلیون و ۶۱۵ هزار واحد رسید.

به گزارش کارگر آنلاین ، در پایان معاملات امروز بازار سهام در حالی که شاخص هم‌وزن بازار منفی بود و شاخص کل نیز با رشد چهار هزار واحدی به یک میلیون و 615 هزار واحد رسید.
 
در جریان معاملات امروز بازار سهام در ابتدای شروع معاملات شاخص کل رشد 1.5 درصدی داشت اما با ادامه معاملات و افزایش عرضه نسبت به تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز باعث شد تا شاخص کل روندی کاهشی پیدا کند.
 
همچنین محصولات شیمیایی با ارزش معاملات 823 میلیارد تومان معاملات قابل توجهی دارد و نماد فارس نماینده این گروه است که در صدر نمادهای شاخص‌ساز جای گرفته است.نمادهای شگویا، تاپیکو، شغدیر، شاروم، مارون، شصدف، شکربن، ساینا، جم‌پیلن، شبصیر، نمادهایی هستند که در گروه محصولات شیمیایی در سقف قیمت روزانه قرار گرفته‌اند.
 
در حالی که دلار در بازار ازاد در استانه 30 هزار تومانی شدن است امروز عرضه بر تقاضا برتری پیدا کرد و روند معاملات را کند کرد، ارزش معاملات بازار حدود 7 هزار میلیارد تومان بوده است و نمادهای فارس، تاپیکو و کچاد بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را داشتند.
 
 
شرکت فولاد مبارکه اصفهان با درآمد 5510 میلیارد تومانی در شهریور رکورد مبلغ فروش ماهیانه را شکست.
 
فلزات اساسی، بانک‌ها و فراورده نفتی صنایع برتر در بازار امروز بودند.
 
با وجود اینکه پیش‌بینی‌ها حاکی از تعادل و روبه مثبت بودن بازار این هفته بود اما به نظر می‌رسد عوامل متعددی در روند افزایش عرضه در نمادهای شاخص‌ساز موثر بوده است.

منبع : تجارت نیوز