تاریخ : 18:33 - 1399/07/07
کد خبر : 164007
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

غسالی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور تامین اجتماعی شد

غسالی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور تامین اجتماعی شد

معاون وزیر کشور گفت: مشاغل خاص آرامستان های کشور با تصویب شورای عالی حفاظت فنی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور شد.

کارگر آنلاین : مهدی جمالی نژاد، اظهار کرد: در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که هفتم مهر ماه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، موضوع سخت و زیان آوری مشاغل کارکنان شاغل در آرامستان ها مطرح و در نهایت با موافقت این شورا کارکنان آرامستان های کشور جز مشاغل سخت و زیان گروه «ب» قرار گرفتند و سایر مشاغلی که بصورت غیر مباشرت می‌باشند، از طریق کمیته‌های استانی می‌توانند موضوع را طرح و پیگیری نمایند.
 
وی با اشاره به پی گیری های وزیر محترم کشور در زمینه این موضوع ابراز امیدواری نمود که با اجرایی شدن این مصوبه حمایت‌های لازم از کارکنان خدوم آرامستان ها صورت گیرد.
 
شایان ذکر است به موجب تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی، مشاغل گروه (الف) مشاغلی هستند که با تدابیر فنی و مهندسی صفت سخت و زیان آور از آن شغل کاهش یا حذف می‌شود. در صورتی که این مشاغل ظرف دو سال الزام به بهینه سازی محل استاندارد برای شغل مربوطه نکنند، سازمان تأمین اجتماعی کلیه خسارات وارده بابت بازنشستگی پیش از موعد را از کارفرما وصول می‌نماید.
 
همچنین مشاغل گروه (ب) با هیچیک از تدابیر و تمهیدات فنی، امکان کاهش یا حذف صعوبت و زیان آور بودن شغل نمی‌شوند که در قانون ۱۴ مورد احصاء شده که با مصوبه اخیر شورای عالی حفاظت فنی به ۱۵ مورد ارتقا یافت.
 
 

منبع : مهر