تاریخ : 15:53 - 1399/07/09
کد خبر : 170818
سرویس خبری : حوادث
 

طناب دار دو جوان در دشتستان پاره شد

طناب دار دو جوان در دشتستان پاره شد

سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر گفت: دو جوان از اهالی شهرستان دشتستان این استان که مرتکب قتل نفس و محکوم به قصاص شده بودند با رضایت کامل اولیای دم بخشیده و از چوبه دار رهایی یافتند.

علی مقبلی افزود: پس از قطعی شدن حکم قصاص نفس این دو جوان دشتستانی که بیش از پنج سال به جرم قتل عمد در زندان برازجان به سر می‌بردند، تلاش مجموعه کارکنان زندان، شورای حل اختلاف و ریش سفیدان محلی برای بخشش و آزادی آنها به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: خانواده دو مقتول با روحیه گذشت و ایثار از خون عزیزان از دست داده خود گذشتند و حیاتی دوباره به این دو محکوم به قصاص بخشیدند.

 مقبلی اضافه کرد: برای ترویج فرهنگ صلح و سازش و ایجاد مودت در بین جامعه با تلاش بخش مددکاری و شورای حل اختلاف و صلح و سازش زندان‌های استان بوشهر در سال جاری ۱۳ نفر از مددجویان جرایم عمد بویژه قتل نفس که به طور تقریبی ۱۰ سال در زندان‌ها بسر می‌بردند با رضایت اولیای دم به زندگی بازگشتند.

وی بیان کرد: قبل از هر کسی باید قدردان روحیه گذشت و بزرگی اولیای دم باشیم که از حق قانونی خود گذشتند و در وهله بعد از همه افرادی که دست به خیر شده و زمینه ساز بازگشت این زندانیان به زندگی و جامعه تقدیر شود.

رئیسکل دادگستری استان بوشهر گفت: امروز آزادی ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص نفس با رضایت قطعی و اعلام گذشت اولیای دم  از حق قانونی خود شاهد هستیم.

علی جمادی افزود: این دو نفر نامه آزادی خود را دریافت کردند و امیدواریم که بازگشت به زندگی برای آنها مرحله جدیدی از یک حیات سالم ، عزتمند و شرافتمند باشد.

وی یادآور شد : یک نفر دیگر از زندانیان استان بوشهر مراحل پایانی برای رهایی از چوبه دار را طی می‌کند که امیدواریم در روزهای آینده تلاش‌ها برای رهایی این محکوم به قصاص با بخشش اولیای دم به نتیجه برسد.


منبع : hadese24