تاریخ : 18:11 - 1399/07/19
کد خبر : 201927
سرویس خبری : حوادث
 

جیب بر حرفه ای کرج یک زن بود

جیب بر حرفه ای کرج یک زن بود

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری زن جیب بر که در مراکز خرید پرتردد، اقدام به سرقت کرده بود خبر داد و گفت: سارق به 50 فقره سرقت وجه نقد، تلفن همراه و کارت بانکی با همدستی یک نفر دیگر در استان های البرز، تهران و مرکزی اعتراف کرد.

سرهنگ محمد نادربیگی، با اعلام خبر دستگیری زن سارق گفت:  در پی دریافت چندین فقره پرونده جیب بری در سطح شهر کرج و شهرستانهای تابعه بررسی و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود:  کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بررسی محل هایی که سرقت در آن ها رخ داده بود، مطلع شدند که 2 نفر خانم با نزدیک شدن به سوژه خود، در مراکز خرید و تجمع ها، اقدام به سرقت محتویات داخل کیف وی کرده و به سرعت اقدام به ترک محل می کنند .

این مقام انتظامی بیان کرد: مشخصات سارقان در اختیار تمامی کلانتری های سطح شهر کرج و شهرهای اطراف قرار گرفت تا این که یکی از متهمان در حین سرقت در یکی از مراکز خرید در منطقه محمدشهر از سوی ماموران کلانتری 25 "محمدشهر" دستگیر و از وی یک دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد .

 رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: متهم در ابتدا منکر هر گونه جرمی شد، اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به جرم خود مبنی بر 50 فقره سرقت‌ وجه نقد، گوشی تلفن همراه و کارت بانکی با همدستی یک نفر دیگر در استان های البرز، تهران و مرکزی اعتراف کرد .

سرهنگ نادربیگی در خصوص شیوه و شگرد سرقت ها گفت: متهمان با مراجعه به مناطق پر جمعیت و شلوغ از قبیل مراکز خرید، طلافروشی ها و ... پس از انتخاب سوژه مورد نظر با شیوه تنه زدن و نزدیک شدن به افراد با کمک همدستش محتویات داخل کیف را سرقت کرده و اقدام به فرار می کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که تا کنون 25 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی همدست متهم و سایر مال باختگان ادامه دارد از شهروندان خواست:  چنانچه از سوی این افراد مورد سرقت قرار گرفته اند برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی کرج مراجعه کنند.

سرهنگ نادربیگی در توصیه به شهروندان گفت: در محل های شلوغ، به جای گرفتن بند کیف، آن را طوری در دست بگیرید که کسی نتواند بدون این که متوجه شوید از درون آن چیزی بردارد و هنگام سوار شدن به اتوبوس و مترو، بلیت ، کارت یا پول خود را از قبل آماده کنید تا مجبور به خارج کردن محتویات جیب خود در میان ازدحام جمعیت نشوید.


منبع : hadese24