تاریخ : 19:39 - 1399/07/19
کد خبر : 202106
سرویس خبری : حوادث
 

آخرین خبر از وضعیت کودکی که مورد حمله گاندو قرار گرفت

آخرین خبر از وضعیت کودکی که مورد حمله گاندو قرار گرفت

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از درمان موفقیت آمیز کودک چابهاری که مورد حمله تمساح قرار گرفته بود، در بیمارستان اختر خبر داد.

کارگر آنلاین | آرش ملکی، فلوشیپ ارتوپدی اطفال از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز برای پسربچه‌ای که مورد حمله گاندو (تمساح پوزه کوتاه ایرانی) قرار گرفته بود، خبر داد و گفت: اوایل مهرماه پسربچه‌ای از یکی از روستاهای شهرستان چابهار با آسیب شدید در اندام فوقانی چپ بر اثر گازگرفتگی گاندو به بیمارستان اختر مراجعه کرد.

وی ادامه داد: در ابتدا پس از وقوع این حادثه، کودک در یکی از بیمارستان‌های خارج از کشور تحت درمان قرار گرفته و مچ دست چپ او را قطع کردند، اما به علت درد زیاد و ترشحاتی که از ناحیه آرنج و محل قطع عضو داشت، به بیمارستان اختر مراجعه کرد.

ملکی در خصوص روند درمان کودک در بیمارستان عنوان کرد: پس از مراجعه، زخم‌های پسربچه بلافاصله شستشو داده و آنتی بیوتیک‌های تزریقی تجویز شد. همچنین پلاتینی که در بازوی او قرار داده بودند، مناسب نبود و طی عمل جراحی پلاتین را تعویض کردیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدامات درمانی را موفقیت آمیز دانست و افزود: آنتی بیوتیک‌های تزریقی اثرگذار بوده و ترشحات عفونی خشک شده است.همچنین شکستگی ایجاد شده از لحاظ بالینی رو به بهبود است و درد سابق وجود ندارد.

 به گفته ملکی، محدود بودن دامنه حرکت آرنج کودک از مشکلات فعلی این کودک است که با درمان‌های فیزیوتراپی و تلاش‌های کودک قابل درمان است.


منبع : hadese24