تاریخ : 10:15 - 1399/07/22
کد خبر : 211032
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

بازنشستگان خواستار مشخص شدن زمان تجدیدنظر در همسان‌سازی شدند/ چرا دولت اعتبار برای احقاق حق بازنشستگان معدن اختصاص نمی‌دهد!

بازنشستگان خواستار مشخص شدن زمان تجدیدنظر در همسان‌سازی شدند/ چرا دولت اعتبار برای احقاق حق بازنشستگان معدن اختصاص نمی‌دهد!

بازنشستگان کارگری می‌گویند: مسئولان مشخص کنند چه زمانی قرار است اصلاحات وعده داده شده عملی شود.

کارگر آنلاین | بازنشستگان سخت و زیان‌آور در تماس‌های مکرر با خبرنگار ایلنا، خواستار مشخص شدن زمان تجدیدنظر در همسان‌سازی شدند. این بازنشستگان می‌گویند: مقامات سازمان تامین اجتماعی بارها تلویحاً از ضرورت اصلاح فرمول‌های همسان‌سازی صحبت کرده‌اند اما تا امروز که مهرماه هم وارد روزهای پایانی خود شده، خبری از این اصلاحات نیست.
 
آنها بهانه‌ی نبودن اعتبارِ کافی را موجه نمی‌دانند و می‌گویند دولتی که ده هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق کشوری داده تا بازنشستگان آن با اجرای همسان‌سازی، حداقل چهار میلیون تومان دریافتی داشته باشند، چرا اعتبار برای احقاق حق بازنشستگان معدن اختصاص نمی‌دهد!
 
این بازنشستگان با یادآوری سالها کار سخت خود در معادن زیرزمینی ازجمله معادن ذغال سنگ کشور می‌گویند: مگر ما برای دولت اولویت و اهمیت نداریم؛ این ما بودیم که چرخ‌های سنگین صنعت را چرخاندیم و امروز در دوران کهولت، رنج‌های بسیار متحمل می‌شویم.
 
این بازنشستگان تصریح کردند اگر قرار است جلسه‌ای برگزار شود و اصلاحی عملی گردد، باید در همین مهرماه صورت پذیرد چراکه دیگر چیزی به پایان سال نمانده است.
 
مطالبه ی دیگر این بازنشستگان، پرداخت مابه التفاوت این چندماه – از مردادماه تا زمان اصلاحات- بعد از ترمیم همسان‌سازی است؛ آنها می‌گویند حقوق از دست رفته ما باید احیا شود.