تاریخ : 19:41 - 1399/08/14
کد خبر : 264124
سرویس خبری : حوادث
 

سرقت اینترنتی با سوء استفاده از «برنامه شاد»

سرقت اینترنتی با سوء استفاده از «برنامه شاد»

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از دستگیری فردی که با قرار دادن لینک پرداخت الکترونیک جعلی در بستر برنامه شاد توانسته بود حساب بانکی یک شهروند را خالی کند خبرداد.

کارگر آنلاین | سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی خود مبنی بر برداشت غیر مجاز وجه از حساب بانکی وی رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان قرار گرفت.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی این پرونده مشخص شد وی پس از قطع ارتباط هنگام استفاده از برنامه شاد با پشتیبانی تماس گرفته که درخواست پرداخت مبلغ ۲۰ هزار ریال بابت فعالسازی مجدد آن می‌کنند و وی با ورود به لینک پرداخت الکترونیک مبلغ مورد نظر را واریز می‌کند اما پس از مدتی متوجه می‌شود کل موجودی حسابش به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

وی  عنوان داشت: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد لینک پرداخت الکترونیک مذکور جعلی بوده و طراح این لینک با قرار دادن آن در بستر برنامه شاد اطلاعات حساب بانکی این شهروند را سرقت و پس از آن اقدام به برداشت غیر مجاز وجه از حساب او کرده است.

مرتضوی با بیان اینکه سرانجام با اقدامات تخصصی پلیسی طراح لینک پرداخت الکترونیک جعلی دستگیر و به بزه انتسابی خود اعتراف کرد گفت:کاربران بایستی مراقب درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ ) باشند و قبل از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود به نماد الکترونیک و استانداردهای لازم در درگاه توجه داشته باشند.


منبع : hadese24