تاریخ : 11:04 - 1395/11/04
کد خبر : 60754
سرویس خبری : اقتصادی
 

تاثیر موثر بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان در رفع رکود حاکم بر اقتصاد کشور

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی:

تاثیر موثر بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان در رفع رکود حاکم بر اقتصاد کشور

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام سازمان تامین‌اجتماعی در خصوص بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان، در رفع رکود حاکم بر اقتصاد کشور بسیار موثر است و منجر به رونق تولید داخلی می شود.

به گزارش کارگرآنلاین، یحیی کمالی‌پور گفت: اجرای بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب در طولانی مدت، موجب توسعه اقتصادی کشور می شود.
وی افزود: در گذشته بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان روندی کلی بود که تا سال ٩٣ اجرا می‌شد و به علت ناکارا بودن و مغایرت با قانون اساسی، توسط مجلس نهم در سال گذشته متوقف شد اما اقدام به موقع و تکمیلی سازمان تأمین‌اجتماعی، به نفع کارفرمایان خوش‌حساب و در نگاهی کلی‌تر به نفع رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال تغییر کرد.


وی گفت: در حال حاضر کارفرمایان خوش‌حساب و صاحبان کارگاه‌های مشمول این مصوبه، از بخشودگی جرایم بیمه ای به میزان ٥٠ تا ١٠٠ درصد برخوردار خواهند شد، امری که با استقبال جامعه کارفرمایی کشور روبه‌رو شده است.
کمالی‌پور افزود: این طرح مشوقی برای کارفرمایان است و اگر به طور کامل اجرا شود، قطعاً نقش مهمی در رونق اقتصادی و تولید کشور خواهد داشت.
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان به نفع نیروی کار نیز محسوب می‌شود تا کارفرمایان به دلیل بدهی شرکت، مجبور به تعدیل نیروهای خود نشوند.
وی ادامه داد: بیشتر مشکلات سد راه وصول مطالبات کارگاه‌ها و شرکت‌ها، حوادثی مانند سیل و زلزله یا وجود تحریم‌های اقتصادی است که موجب ایجاد نوساناتی در پرداخت حق بیمه توسط کارفرمایان می‌شود و بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب بهترین شرایط را برای آنها فراهم می‌کند وگرنه در حالت معمولی برای دولت شاید مقرون به صرفه نباشد.