تاریخ : 17:01 - 1396/08/29
کد خبر : 68473
سرویس خبری : فرهنگی
 

افشا‌گری درباره فساد اداری دولتی ها/برای اولین بار

افشا‌گری درباره فساد اداری دولتی ها/برای اولین بار

سیزدهمین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «تلکه» ساخته مسعود کارگر بر روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش کارگرآنلاین، در این قسمت و پس از پخش مستند، دکتر احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیر سازمان مردم نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت» مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع چگونگی رفع فساد در سیستم اداری کشور و مبارزه با آن و روش‌های مقابله با این معضل اجتماعی، سخن خواهند گفت. هم‌چنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این اثر مستند خواهند پرداخت.

مستند «تلکه» به موضوع رشوه و فساد اداری در سازمان‌های دولتی مختلف می‌پردازد. هم‌چنین، این مستند رشوه و فساد اداری را در شهرداری‌ها و دو قوه مجریه و قضاییه مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

تمرکز اصلی این مستند برای بررسی فساد اداری، فعالیت‌های عمرانی و ساختمان‌سازی است که به نوعی با دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها، سازمان امور مالیاتی، اداره ثبت و... مرتبط است. ارتباط گسترده فعالیت در این حوزه با ارگان‌های مجریه و قضاییه کشور، به عنوان نمادی از وضعیت و عملکرد سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این قوا قرار گرفته است.

مستند «تلکه» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و به تهیه کنندگی سید جمال عود سیمین است که در موسسه نجوای زلال هنر تولید شده است و در برنامه این هفته به اضافه مستند برای اولین بار از صدا و سیما پخش می‌شود.

برنامه به اضافه مستند با اجرای علی صدری نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۳۰ آبان ماه ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱ آذر ماه ساعت ۹ و جمعه ۳ آذر ماه ساعت ۱۳: ۳۰ است.

دانشجو