تاریخ : 19:22 - 1397/05/22
کد خبر : 70493
سرویس خبری : گوناگون
 

تیپ اسپرت وزیر ایرانی در دیدار با یک دختر حاشیه ساز شد!+عکس

تیپ اسپرت وزیر ایرانی در دیدار با یک دختر حاشیه ساز شد!+عکس

متاسفانه به جرات می توان گفت که زیادتر مسئولان این نکات را رعایت نمی کنند و صرفا فقط به پوشیدن کت و شلوار بسنده می کنند. این نکته بدان جهت بیان شد که همین افراد که خوش پوش هم نیستند به نوع لباس های وزیر جوان کشورمان یعنی محمد جواد آذری جهرمی خرده گرفته و او را مورد نقد قرار داده اند.

به گزارش کارگرانلاین، معمولا مسئولان کشورمان را با پوشش رسمی چون کت و شلوار دیده ایم . نوع پوششی که برای جلسات اداری، سمینارها، کنفرانس ها، میهمانی های اداری و دیدارهای رسمی، دارای آداب خاصی است یعنی کت به فرد تنگ یا گشاد نباشد با هم هارمونی رنگی داشته باشد ، در زیر کت پیراهن آستین کوتاه پوشیده نشود و...

متاسفانه به جرات می توان گفت که زیادتر مسئولان این نکات را رعایت نمی کنند و صرفا فقط به پوشیدن کت و شلوار بسنده می کنند. این نکته بدان جهت بیان شد که همین افراد که خوش پوش هم نیستند به نوع لباس های وزیر جوان کشورمان یعنی محمد جواد آذری جهرمی خرده گرفته و او را مورد نقد قرار داده اند.

ماجرا از این قرار است که چندی پیش محمد جواد آذری جهرمی در دیدار با کیمیا علیزاده - که قرار بود پرچمدار کاروان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ باشد اما به دلیل مصدومیت این رقابت ها را از دست داد- ضمن اهدای هدایایی به این ورزشکار از او تقدیر و دلجویی کرد. او در این دیدار که نه رسمی بود و نه اداری، از تیپ اسپرت (تیشرت و شلوار جین) استفاده کرده بود. بی تردید آذری جهرمی فارغ از سمت دولتی که دارد، یک جوان به روز و مدرن است و همین مسئله سبب شده که از پوشش جوانانه تری همچون تیپ اسپرت استفاده کند.

البته در اینکه هر جایی پوشش خاص خودش را دارد، شکی نیست اما همیشه هم نمی توان مسئولان را با لباس رسمی کت و شلوار دید. گاهی اوقات شرایط ایجاب می کند که مسئولان پوشش خود را تغییر دهند و اسپرت پوش شوند البته نه در رویدادهای رسمی. به هر حال گویا این تیپ وزیر جوان به مذاق بعضی ها خوش نیامده و از اینکه با تی شرت و شلوار جین مقابل دوربین ظاهر شده است، ناراحت شده اند. البته اینها افرادی هستند که جوانان را درک نکرده و نخواهند کرد. وزیر جوان کابینه اگر دل جوانان را بدست می آورد و جذب می کند اشکالی بر او وارد نیست بلکه عین صواب است.

پسندیده نیست
مثلا کاربرانی نوشته اند:« واقعا پوشیدن یه شلوار جین اینقدر کار مثبتیه؟ هر وقت با دوچرخه رفت سرکارش تازه میشه متفاوت نگاهش کرد»، « ساختارشکنی؟ سودای ریاست جمهوری؟ یا گزینه های دیگر... هرکدام باشد، پسندیده نیست»،«این که یه وزیر دهه شصتی می تونه با تی شرت و شلوار جین بره وزارتخونه و از خانم کیمیاعلیزاده هم تقدیر بکنه، لااقل ۱۰۰درصد از مشکلاتو می شه حل شده دونست!»،«در حالیکه پوشیدن تی شرت تو سازمان های تابع وزیرجوان ممنوعه و ما محققین رو راه نمیدن، خود آذری جهرمی با تی شرت ساختار شکنی می کنه»،«قانون ابلاغ شده به ادارات دولتی، حضور با تیشرت آستین کوتاه و شلوار جین در محل کار را ممنوع کرده است. همه در برابر قانون برابرند. این اقدام وزیرجوان غیرقانونی است»،«آقای وزیر آیا این پوشش جوان پسند شما با توجه به جوان بودن اکثریت پرسنل وزارت ارتباطات در ادارات و شرکت های تمامی شهرهای ایران وجاهت قانونی و عملی دارد؟»

وزیر داریم چه وزیری

اما در مقابل کسانی هستند که به نحوه پوشش وزیر جوان ارتباطات، مثبت نگریسته و از این موضوع خوشحال شده اند.

کاربرانی در این مورد گفته اند:«ساختارشکن کی بودی!؟ خیلی خوبی»،« کاری به شخص خود جهرمی ندارم! ولی این تیپ تیشرت و شلوار لی جزء بزرگترین ایده آل های من برای سرکار رفتن هست. من از کت و شلوار فراری هستم. وزیر باش راحت باش»، «فقط یک وزیر جوان دهه شصتی میتونه ساختار شکنی کنه و با تیشرت و شلوار جین بره وزارتخونه»،«اینجوری وزارتخونه هارو قشنگ کنید»،«از اینکه وزیر مملکت مثل مردم عادی لباس پوشیده خوشحالم»،«تقدیر وزیرجوان و جین پوش ارتباطات از خانم کیمیا علیزاده زیبا بود...اما ارتباط کاری ایشان با تقدیر از ورزشکاران جای سوال دارد!»، «دمش گرم همراهی و همدلی رو از راه های زیادی میشه نشون داد»، «وزیر ارتباطات از معدود افراد دولت است که بنده بسیار به ایشان نگاه مثبتی دارم.... منتها حرفی دوستانه میزنم: به مردم خدمت کنید خودش بهترین تبلیغ است نمی خواهد جور وزارت ورزش را وزیرارتباطات بکشد»،«وزیر داریم چه وزیری، شلوارلی و تیشرت پوشیدن وزیر تو چهل سال انقلاب اگه بی سابقه نباشه، کم سابقست»

وزیر جوان را نه فقط تیپ و ظاهرش که حرف های صریح و پایبندی اش به پاسخگویی به چهره ای محبوب بین هم نسل هایش تبدیل کرده است. کسی که ساعت ها وقت می گذارد و به سوالات کسانی که در توییتر با او گفت وگو می کنند، جواب می دهد، طبیعی است که هر چند وقت یک بار حرف های جان دار تحویل رسانه ها بدهد. او درباره فیلترینگ تلگرام به جماران گفت: «قوه قضاییه بنا بر شکایت وارد شده، حکمی را مبنی بر ممنوعیت دسترسی و فعالیت پیام رسان تلگرام در ایران صادر کرد؛ هر چند شبهاتی درباره این موضوع وجود داشت اما این حکم قضائی عملی شد. یک اصل حقوقی تأکید دارد که هیچ قاضی نمی تواند درباره همه شهروندان حکم کلی صادر کند؛ صدور حکم کلی و ایجاد محدودیت برای همه شهروندان از طریق قانون و مجلس می تواند انجام شود.»

او درباره ممنوعیت فعالیت شهروندان در حوزه کسب و کارهای مجازی هم گفت: «وزارت دادگستری و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت که متولی این حوزه ها هستند، در این زمینه باید پیگیری های لازم را انجام دهند اما از نظر حقوقی و قانونی آن چه من پرسیدم و جواب گرفتم این است که برای منع فعالیت هر شهروندی در فضای مجازی نیازمند حکم قضائی برای تک تک

افراد هستیم.» آذری جهرمی انتظار از پیام رسان های داخلی را هم زیاد دانست و گفت: اجحافی که در حق پیام رسان های داخلی انجام شد، این بود که انتظارات، تکلیف و تصوری بیش از حد توانمندی آنها به وجود آمده است. اینکه فعالیت پیام رسان های طلاگرام و هاتگرام از سوی مرکز ملی فضای مجازی حمایت شده اند، هم یکی دیگر از حرف های جالب آقای وزیر بود، البته او تأکید کرد که وزارت ارتباطات از این دو پیام رسان حمایت نمی کند.


خبر دیگری که او داد به انحراف شرکت های توسعه دهنده اینترنت برمی گشت، او گفت: اکنون مشکل عمده اینترنت ما از سمت مخابرات نیست بلکه از بخش خصوصی (شرکت های اف.سی.پی) ناشی می شود؛ این شرکت ها باید با مخابرات قرارداد امضا کنند، خدمات بگیرند و سرویس بدهند اما اینها در بخش توسعه ثابت سرمایه گذاری نمی کنند و پول های خود را از بخش توسعه ثابت خارج کرده و در حوزه های دیگر مانند ساختمان سازی و کارهای دیگر هزینه می کنند.