تاریخ : 00:29 - 1398/05/28
کد خبر : 73375
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

خبری خوب برای حقوق بازنشستگان کشوری دقایقی پیش اعلام شد

چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد؟

خبری خوب برای حقوق بازنشستگان کشوری دقایقی پیش اعلام شد

نماینده مردم شاهین شهر از تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

به گزارش کارگر آنلاین ، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد.
 
او افزود:اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که از سال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، اما به اعتقاد ما این ادعا و عدد مطرح شده صحت ندارد.
 
نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند.
 
او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد.