تاریخ : 12:26 - 1398/05/30
کد خبر : 73396
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

نابغه روستایی 1200 را مشغول کار کرد/کسب درآمد 40 میلیون تومانی در ماه

«دکتر، مهندسِ بیکار»|نابغه روستایی که ۳ساله ۱۲۰۰ بیکار را مشغول کرد

نابغه روستایی 1200 را مشغول کار کرد/کسب درآمد 40 میلیون تومانی در ماه

جوان روستایی کرمانشاهی با دکترای مدیریت صنعتی و کارآفرینی طی سه سال موفق به ایجاد ۱۲۰۰ شغل شده و ماهیانه حدود ۴۰میلیون تومان درآمد دارد. وی می‌گوید که در هیچ آزمون استخدامی شرکت نکرده است.

به گزارش کارگر آنلاین ، فریبرز عزیزی، جوان کارآفرین کرمانشاهی 3سالی است که در منطقه اورامانات زبانزد عام و خاص است؛ این جوان که دانشجوی مدیریت دکترای صنعتی و دکترای مهارت کارآفرینی است و دکترای افتخاری مهارت‌آموزی از ژاپن را دارد، با اراده‌ای قوی برای جلوگیری از مهاجرت جوانان به روستا و شهرهای خالی از روستا گام برداشته و تا کنون 1200 نفر از اهالی خطه کرمانشاه را صاحب شغل کرده است.
 
 این جوان روستایی علاوه بر کارآفرینی چندین اختراع داشته است و کنار اشتغالزایی در روستاهای اطراف پاوه به برگزاری مراسم سنتی و ایجاد کارگاه‌های مختلف تولید صنایع‌دستی و کارگاه‌های پخت نان پرداخته که همگی درخدمت بالا رفتن کیفیت زندگی مردم این منطقه قرار گرفته است. این جوان روستایی با همت بالا توانست تولیدات بومی فراموش‌شده را دوباره راه‌اندازی و امید را در دل مردم روستانشین منطقه اورامانات زنده کند. اختراع دستگاه پخت نان ساجی و راه‌اندازی 10 کارگاه پخت نان در شهرهای مختلف و ایجاد اشتغال برای 150 نفر از زنان روستایی تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های این دانشجوی مقطع دکترای مدیریت صنعتی است.
 
وی درباره فعالیت‌هایش می‌گوید: از بچگی کارگری می‌کردم و پینه دستانم نشان از کودکی سخت و کارگری در منطقه عسلویه دارد. بعد از آنکه با سختی درس خواندم و در رشته مدیریت صنعتی دانشگاه اراک پذیرفته شدم و تحصیلاتم را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم، با توجه به اختراعات بسیاری که به‌ثبت رساندم، هم‌اکنون بدون کنکور در مقطع دکترای مدیریت صنعتی در دانشگاه کرمانشاه مشغول به تحصیل هستم.
 
وی درباره ارزآوری از بازارهای خارجی می‌گوید: در نمایشگاه‌های جهانی اسپانیا، ژاپن، فرانسه و چین شرکت کرده‌ام. بسیاری از حضور  در نمایشگاه‌های مختلف می‌ترسند، پردرآمدترین نمایشگاه ما نمایشگاه چین است. در چین 20 جشنواره برگزار می‌شود و  در تمام این نمایشگاه‌ها حضور داریم و توانستیم صنایع دستی را به‌صورت قابل استفاده برای مردم به بازار عرضه کنیم. به‌صورت میانگین خرج‌دررفته در هر نمایشگاه حدود 35 میلیون تومان سود برای ما باقی می‌ماند.