تاریخ : 23:16 - 1398/09/12
کد خبر : 74541
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

خبر خوش کمک مالی بلاعوض رئیس بنیاد مستضعفان برای خانواده های دارای معلول

کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن خانواده‌های دارای معلول؛

خبر خوش کمک مالی بلاعوض رئیس بنیاد مستضعفان برای خانواده های دارای معلول

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به کمک بلاعوض ۳۸۰ میلیارد تومانی این بنیاد برای تامین مسکن خانواده‌های دومعلول و بیشتر گفت: از نیمه دوم سال ۹۸ تعهد بنیاد در این طرح به دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش کارگر آنلاین، پرویز فتاح ، رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به کمک بلاعوض ۳۸۰ میلیارد تومانی این بنیاد برای تامین مسکن خانواده‌های دومعلول و بیشتر اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون از مجموع ۱۸ هزار و ۳۱۹ واحد تعداد ۶۸۷۸ واحد شامل ۳۶۵۵ واحد شهری و ۳۲۲۳ واحد روستایی تکمیل و تحویل خانواده‌های دارای چند معلول شده است.
 
فتاح افزود: از نیمه دوم سال ۹۸ تعهد بنیاد در این طرح به دو برابر افزایش یافته است و امیدواریم با سرعت گرفتن فرایند موجود؛ مرحله اول این طرح شامل ۱۴ هزار واحد مسکن تا پایان سال به بهره برداری برسد.
 
وی با اشاره به سهم بنیاد مستضعفان در تامین مسکن معلولان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، مبلغ ۶۰ میلیون تومان برای احداث واحدهای شهری و ۳۶ میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به‌صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می‌دهد.
 
فتاح در ادامه افزود: این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان ، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران و سازمان بهزیستی کشور از سال ۹۳ آغاز شده است و در ابتدا ۱۴۳۱۹ خانوار شامل ۷۷۳۱ خانوار شهری، ۶۵۸۸ خانوار روستایی را تحت پوشش قرار می‌داد که بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته تعداد ۴۰۰۰ واحد نیز در قالب متمم تفاهم‌نامه در سال ۹۴ به این تعداد اضافه شد.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان از مبلغ تعهد بنیاد برای تکمیل این پروژه پرداخت شده است؛ افزود: بر اساس توافق طرفین تفاهم‌نامه، مبالغ ارائه‌شده در قالب‌های کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.