تاریخ : 20:29 - 1399/05/15
کد خبر : 89650
سرویس خبری : حوادث
 

له شدن 3سرنشین پراید در تصادف وحشتناک با کامیون+عکس

له شدن 3سرنشین پراید در تصادف وحشتناک با کامیون+عکس

بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری پراید با کامیون بنز در جاده همدان به بهار، ۶ نفر از سرنشینان پراید کشته و مجروح شدند.

کارگر آنلاین : بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری پراید با کامیون بنز در جاده همدان به بهار، ۶ نفر از سرنشینان پراید کشته و مجروح شدند.
 
سرهنگ رضا عزیزی، رئیس پلیس راه استان در گفتگو با خبرآنلاین با اعلام مطلب فوق افزود: یک دستگاه سواری پراید با ۶ سرنشین که همگی از کارگران برداشت سیب زمینی بودند در جاده همدان به بهار، در نزدیک میدان «ینگجه» از مسیر اصلی منحرف می شود.
 
در همین زمان یکدستگاه کامیون فاقد بار نیز از مسیر مقابل در حال تردد بود که سرعت این وسیله نقلیه به علت عبور از میدان اصلی و وجود سرعتکاه به کمتر از ۳۰ کیلومتر در ساعت می رسید و سواری پراید پس از انحراف از مسیر اصلی به این کامیون برخورد می کند.
 
در این سانحه رانندگی که به علت انحراف به چپ ناشی از بی توجهی به جلو راننده پراید رخ داد ۲ تن در صحنه تصادف فوت و چهار نفر نیز به شدت مجروح شدند که یکی از مجروحان هم پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.
 
سرهنگ رضا عزیزی ادامه داد: سهم سواری‌ها در سوانح جاده ای این استان در چهار ماه نخست سال گذشته حدود ۷۱ درصد بود که امسال با ۱۰ درصد کاهش به ۶۱ درصد رسیده است.
 
بیشتر رانندگان سواری که دچار سانحه می شوند مهارت کافی برای رانندگی در جاده را ندارند و از اقشاری هستند که به تازگی گواهینامه دریافت کرده یا خودرو خریده اند.
 
این طیف از افراد برای کسب مهارت و توانایی کافی رانندگی نیازمند ممارست و تمرین هستند بنابراین ابتدا باید در مسیرهای درون شهری به رانندگی پرداخته و پس از کسب مهارت کافی وارد جاده شوند.
 
بخشی از سوانح سواری ها نیز مربوط به والدینی است که با وجود اینکه فرزندشان گواهینامه ندارند اما هنگام تردد در جاده‌های بین شهری، اجازه رانندگی به فرزندشان می‌دهند.
 
برخی این افراد هنگام بروز سانحه برای دور زدن قانون عنوان می‌کنند که خودشان در پشت فرمان بودند و رانندگی می‌کردند اما با توجه به مستندات، این موضوع رد می‌شود.
 
لازم به ذکر است، در چهار ماهه نخست امسال ۸۲ تن در سوانح جاده‌ای استان همدان جان باخته و ۵۵۹ تن نیز مجروح و مصدوم شدند که به ترتیب ۲۷ درصد در سوانح فوتی و ۵۳ درصد در سوانح جرحی به نسبت سال گذشته کاهش داشته است.