تاریخ : 16:57 - 1399/06/12
کد خبر : 97902
سرویس خبری : حوادث
 

شش مدیر بازداشت شدند

شش مدیر بازداشت شدند

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری ۶ مدیر کانال تلگرامی خبر داد که با خرید و فروش غیرقانونی ارز، موجب نوسانات قیمت بازار ارز بودند.

کارگر آنلاین :  سرهنگ علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: در رصدهای اطلاعاتی و پالایش‌های فنی بازار ارز در فضای مجازی، تعدادی کانال تلگرامی دلالان ارز که نقش ویژه‌ای در تعیین قیمت و گرانی‌های اخیر بازار ارز داشته‌اند، شناسایی شدند و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ قرار گرفت.

 


رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ عنوان کرد: در بررسی به عمل آمده مشخص شد این گروه‌ها هر کدام حداقل ۱۶۰ عضو داشتند که با خرید و فروش ارز به صورت غیرقانونی باعث ایجاد نوسانات قیمت بازار ارز و سیر صعودی قیمت‌ها شده‌اند.

 


این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این تحقیقات پلیسی ۶ گروه تلگرامی شناسایی شدند، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات، هویت مدیران گروه‌های تلگرامی شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی هر ۶ مدیر کانال تلگرامی دستگیر شدند و گروه‌های آن‌ها مسدود و حذف شد.

 


وی تصریح کرد: برخورد با اخلالگران اقتصادی یکی از اولویت‌های کار پلیس امنیت اقتصادی تهران است و پلیس با قاطعیت با اخلالگران نظام اقتصای مقابله می‌کند.


ولی پور گودرزی تصریح کرد: متهمان با صدور قرار مجرمیت توسط مراجع قضایی برای تکمیل تحقیقات در اختیار این پلیس قرار دارند.


منبع : مردم‌سالاری‌آنلاین