تاریخ : 04:00 - 1399/06/14
کد خبر : 98765
سرویس خبری : حوادث
 

۱۰ متخصص روانپزشکی به شهادت رسیدند+جزییات

۱۰ متخصص روانپزشکی به شهادت رسیدند+جزییات

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حدود ۱۰ تن از متخصصان روانپزشکی که در بیمارستان ها خدمت رسانی می کردند، به جمع شهدای سلامت پیوستند.

 

کارگر آنلاین : مجید صادقی روانپزشک، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص شیوع ویروس کرونا و خدمت رسانی روانپزشکان و روان شناسان در بیمارستان ها و مراکز روانشناختی و مشاوره به بیماران گفت: کادر درمان اصولاً بیشترین تعداد مبتلایان به این بیماری را دارند، تعدادی از همکاران روانپزشک و روان شناس با حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی به پرستاران، پزشکان و خانواده های آسیب دیده کرونایی روحیه می دادند تا علاوه بر درمان خستگی جسمی، خستگی روحی آنها نیز برطرف شود.

او ادامه داد: متاسفانه تعداد بسیار زیادی از همکاران متخصص حوزه روانپزشکی در حین انجام وظیفه به این بیماری مبتلا شده  و حدود ۱۰ تن از این متخصصان جان خود را از دست دادند و به جمع شهدای سلامت پیوستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: متاسفانه ما در دوران حساسی به نام کرونا قرار داریم، ویروس هزار چهره ای که زندگی را به نسبت سال های گذشته با تغییراتی رو به رو کرده است.

او افزود: بیماری باعث شده است تا برخی از افراد جامعه شیوه نامه های بهداشتی را به شدت رعایت کنند و حتی با بیماری وسواس فکری ناشی از ترس ابتلا به کرونا رو به رو شوند و برخی دیگر نیز این موضوع برایشان بی اهمیت است و می توانند شیوع بیماری را در جامعه افزایش دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: اگر فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و به طور کلی شیوه نامه های بهداشتی را در کشور رعایت کنیم، این بیماری به سرعت ریشه کن می شود، لذا به افراد توصیه جدی می شود از دیدار خانواده به ویژه افراد مسن خودداری کنند و در صورت لزوم هنگام ملاقات تمام موارد بهداشتی رعایت شود.

انتهای پیام/


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان