پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00014:34 - 1400/07/21

این گیاه را بخورید و تا پایان پاییز و زمستان سرما خوردگی و آنفولانزا نگیرید

کارگر آنلاین | اگر به دلایل گوناگونی دچار سرماخوردگی هستید یا مرتب گلودرد دارید، می توانید با مصرف عشقه طی مدت زمان کوتاهی بیماری تان را درمان کنید.

امـروزه بیمـاری هـای التهـابی دسـتگاه تنفسـی در صــدر علــل مراجعــه بیمــاران بــه مراکــز درمانی قرار دارند. یکی از راه های درمانی و موثر این بیماری ها، توسل جستن به داروهای گیاهی است.

  • داروهای گیاهی و مشتقات آن بر ترشحات راه های هوایی از قرن ها پیش در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان ابزاری برای کمک به پاکسازی مجاری هوایی مورد استفاده قرار گرفته اند. از جمله این گیاهان موثر، گیاه عشقه( helix Hedera) یا پچیک یا پاپیتال است.
  • این گیاه علاوه بر زیبایی بی نظیرش، فواید درمانی بسیاری دارد. از مهمترین خواص دارویی این گیاه می توان به اثرات ضد سرفه، ضد اسپاسم و ضد آسم آن اشاره کرد از اینرو اگرچنانچه فردی به دلایل گوناگونی دچار سرماخوردگی است یا مرتب گلودرد دارد، می تواند با مصرف عشقه طی مدت زمان کوتاهی بیماری خود را درمان کند.
  • از دیگر خواص مهم دارویی گیاه عشقه می توان به کاهش التهاب اشاره کرد. مصرف این گیاه می‌ تواند به افرادی که اکنون از بیماری ‌های التهابی مانند آرتروز، نقرس یا روماتیسم رنج می برند، کمک کند.
  • ضد  درد( دردهای در ارتباط با اعصاب)، ضد قارچ و کرم کشی از دیگر خواص درمانی این گیاه است.

*سیده حدیث صدری، پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

اشتراک گذاری در :
لطفا نحوه مصرف را نیز برمائید
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران