پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:57 - 1400/08/03

فروش خودرو ۵۰ درصد زیرقیمت بازار!

کارگر آنلاین | خودروسازان دست از فروش فوق‌العاده برنمی‌دارند و همچنان اصرار دارند حتی اگر ۵۰ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار هم شده خودروهای خود را با قرعه‌کشی تحویل یک تعداد محدودی از مشتریان بدهند.

 حجم بدهی خودروسازان به ۸۰ درصد ارزش دارایی‌های بخش ساختمان و دفاتر آنها رسیده و علاوه بر این بیش از ۱۴۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ خود همچنان دارند و با وجود این چالش‌ها همچنان اصرار بر پذیرش تعهد را رها نمی‌کنند.

  • خودروسازان دست از فروش فوق‌العاده برنمی‌دارند و همچنان اصرار دارند حتی اگر ۵۰ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار هم شده خودروهای خود را با قرعه‌کشی تحویل یک تعداد محدودی از مشتریان بدهند.
  • امروز ساعت ۱۵ برای مدت زمان دو روز، فروش فوق‌العاده جدید سایپا شروع می‌شود که در یکی از مدل‌های آن یعنی خودرو تیبا ۲ قیمت سایپا ۵۱ درصد ارزان‌تر از بازار است. در حالی قرار است این خودرو با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان با قرعه‌کشی به تعداد محدودی از مشتریان داده شود که قیمت این خودرو در بازار ۱۶۰ میلیون تومان است. برندگان قرعه‌کشی سایپا ۵۴ میلیون تومان به جیب خواهند زد.

اما رانت بعدی در خودرو بعدی چقدر است؟

  • در حالی که قیمت خودرو کوئیک با گیربکس معمولی در فروش فوق‌العاده سایپا ۱۴۱ میلیون تومان ثبت شده اما این خودرو در بازار ۳۰ میلیون گران‌تر یعنی ۱۷۱ میلیون تومان ارزش دارد. در واقع ۲۱ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار قرار است این خودرو فروخته شود.
  • در خودرو کوئیک آر با گیربکس معمولی هم رانت آن به ۲۴ میلیون تومان می‌رسد. قیمت فروش در سایپا ۱۴۹ میلیون تومان یعنی ۱۶ درصد ارزان‌تر از بازار است. این خودرو در بازار بیش از ۱۷۳ میلیون تومان قیمت خورده است

خودرو ساینا اس هم ۳۷ میلیون تومان یعنی ۲۶ درصد ارزان‌تر از بازار در فروش فوق‌العاده سایپا عرضه شده است. قیمت این خودرو در بازار ۱۷۹ میلیون تومان است اما در این فروش قیمت برای آن ۱۴۲ میلیون تومان در نظر گرفته‌اند.

اما آخرین خودرو سایپا ۱۵۱ یا همان پراید وانت است که قرار شد ۳۳ میلیون تومان معادل ۲۶ درصد ارزان‌تر از بازار به فروش برسد. قیمت این خودرو در بازار ۱۵۸ میلیون تومان و در فروش فوق‌العاده خودروسازان ۱۲۵ میلیون تومان است.

منبع: تجارت نیوز
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران