پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00012:39 - 1400/09/06

وزیر رنج کارگران و بازنشستگان را درمان کند!/از مدیرانِ نجومی‌بگیر تا کارگران حداقل‌بگیر

کارگر آنلاین | احسان سهرابی خواستار برقراری عدالت مزدی در کنار مبارزه با نجومی‌بگیری شد.

احسان سهرابی (فعال کارگری و عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: در راستای صحبت‌های ریاست محترم جمهور در جلسه هیات دولت که فرمودند به حقوق‌های نجومی باید خاتمه داده شود، می‌خواهم بگویم بایستی اقداماتی جدی صورت بگیرد؛ در اولین قدم باید نظام پرداخت عادلانه‌ی حقوق و دستمزد تهیه شود.

  • وی افزود: امروز یکی از آرزوهای کارگران این است مزایایی که یک کارمند دولت دریافت می‌کند را بگیرند، مزایایی که دارای دو مولفه امنیت شغلی و مزایای جانبی است؛ عدالت حکم می‌کند که برای کارگران نیز همین سیاست‌های مزدی حاکم باشد یعنی اول امنیت شغلی و بعد مزایای جانبی و پایدار به گونه‌ای که هزینه‌های زندگی کارگران به سادگی تامین شود.
  • سهرابی یک سوال مطرح می‌کند: افرادی که در دولت، حقوق‌های نجومی می‌گیرند، چه شغل حساسی را برعهده دارند و چگونه به گردش چرخ‌های مملکت یاری می‌رسانند که باید حقوق‌های کلان چند ده میلیون تومانی بگیرند؟!

وی با بیان اینکه «حقوق نجومی مصداق بارز خیانت به بیت‌المال است» ادامه می‌دهد: مسئولان دولتی بگویند کارگران چطور باید با چهار میلیون تومان دستمزد ماهانه زندگی کنند؛ فرزندان کارگران در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند؛ محرومیت از تحصیل و شغل و ازدواج، سرنوشت فرزندان کارگران است؛ امیدوارم که وزیر محترم همانطور که مدرس اقتصاد مقاومتی هستند هرچه زودتر ستادهای عالی مبارزه با فسادستیزی و تعارض منافع را عملیاتی کنند تا پیشگیری از هر گونه انحراف اجرایی شود چراکه مفسدین حقوق بگیر در این جامعه، ضربه‌ای کاری به انقلاب و نظام وارد می‌کنند. وزیر کار ضمن مبارزه با فساد  برای از بین بردن رنج‌های معیشتی کارگران و بازنشستگان حداقل‌بگیر اقدام کند؛ امروز  نود درصد طبقه‌ی کارگر زیر خط فقر هستند، شاغل و بازنشسته هم ندارد!

به گفته این فعال کارگری؛ عدالت یعنی هیچ مدیری نجومی‌بگیر نباشد و هیچ کارگری پایین‌تر از خط فقر دستمزد نگیرد؛ عدالت واقعی هیچ معنای دیگری ندارد.

انتهای پیام/

منبع: ایلنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران