اخبار اقتصادی
چاپ00010:24 - 1400/09/07

واکسن کرونا و اشتباهاتی که برخی مرتکب میشوند

کارگر آنلاین/افرادی که واکسن کرونا تزریق کرده اندسوالاتی در ذهن دارندکه جواب درستی درموردشان دریافت نکرده اند درحالی که دانستن نکات بعداز تزریق ازنگرانیشان میکاهد.

فکر نکنید که واکسن معجزه می کند

بله واکسن می تواند تا حد زیادی از شما در برابر بیماری محافظت کند اما باید همچنان راهکارهای مراقبتی را در پیش بگیرید و به دنبال معجزه نباشید. واکسن نمی تواند به تنهایی شما را در برابر عفونت مصون کند، بلکه می تواند از مشکلاتی مثل بستری شدن و مرگ و میر جلوگیری کند اما همچنان باید مراقب باشید که بعد از واکسن به ویروس دچار نشوید و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

واکسن کرونا
 یک دوز واکسن کافی نیست

بسیاری از افراد فکر می کنند که فقط واکسن نزدن اشتباه است و اگر یک واکسن تزریق کنند، همه چیز درست می شود اما اینگونه نیست. تزریق دوز اول به معنای این نیست که شما مصون شده اید، بلکه باید حتماً دو دوز واکسن را تزریق کنید تا ایمنی بدن تان به سطح مطلوبی برسد.
فکر نکنید که به واکسن بوستر نیاز ندارید

همه ما به واکسن بوستر نیاز داریم. واکسنی که می تواند عامل محافظت از بدن ما را چندین برابر کند و سیستم ایمنی را بهبود ببخشد. پس بهتر است این اشتباه را نکنید و فقط به دو عدد واکسن اکتفا نکنید.
اگر باردار هستید واکسن را فراموش نکنید

واکسن به جنین آسیب وارد نمی کند و عامل ناباروری هم نمی شود. پس بهتر است در صورت بارداری هم؛ با اجازه پزشک خود واکسن بزنید تا از خود و جنین تان محافظت شود.

واکسن زدن باردار
همه به عفونت شدید دچار نمی شوند

بسیاری از افراد فکر می کنند اگر کرونا بگیرند، صد در صد در بیمارستان بستری می شوند اما این گونه نیست. معمولاً شدید شدن و بستری شدن بر اثر این عفونت ها در موارد کمی اتفاق می افتد.
فکر نکنید که ایمنی کامل دارید

بسیاری از افراد فکر می کنند که با تزریق دوز اول و دوم به طور کامل واکسینه شده اند و ایمنی کامل پیدا کرده اند اما بهتر است که شما این افکار غلط را از سرتان بیرون کنید و همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید.
تئوری های مختلف را باور نکنید

از انجام نظریه های غیرعلمی مانند حمام کردن با آب و نمک یا اقدامات این چنینی خودداری کنید یا اگر آنها را انجام می دهید، نباید آن را جایگزین برای واکسن بدانید.

واکسن کرونا
فکر نکنید شما به ویروس مبتلا نمی شوید

افراد جوان فکر می کنند که یا به ویروس مبتلا نمی شوند یا در صورت ابتلا بستری نخواهند شد . درست است که سن عامل مهمی است اما شاید خودتان ندانید که سیستم ایمنی ضعیفی دارید و بیماری تان ممکن است شدید شود. پس هرگز خودتان را شکست ناپذیر و مغلوب نشدنی ندانید.
فکر نکنید که واکسن مفید نیست

بسیاری از افراد به واکسن شک دارند و فکر می کنند که این واکسن ها یا آسیب زا هستند یا هیچ تاثیری ندارند اما نتیجه مطالعات نشان می دهد که واکسن تا حد زیادی می تواند از احتمال بستری شدن و مرگ و میر افراد جلوگیری کند.

منبع: نمناک
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید