پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00013:16 - 1400/09/17

با دیدن این علائم به ابتلا به زونا شک کنید

کارگر آنلاین/زونا یک بیماری واگیردار بسیار دردناک است که باعث ایجاد ضایعات پوستی می شود اما علاوه بر علائم پوستی نشانه های دیگری هم دارد که می توانید سریعتر تشخیص دهید.

حساسیت در یک طرف بدن

این یکی از اولین و مشهود ترین علائم برای زونا است که فرد همیشه یک طرف بدنش خارش و حساسیت می‌ گیرد یا جوش می زند و هیچ گاه به خط وسط بدنش نمی‌ رسد.

خارش و حساسیت
حساسیت به نور

حساسیت ناگهانی به محیط روشن یا نور که می تواند نور طبیعی یا فلورسنت باشد، علامت زونا در افراد است که حتی ممکن است با نگاه کردن به نور، فرد سر درد هم بگیرد.
احساسی شبیه به آنفولانزا

اگر احساس می‌ کنید که به آنفلوآنزا مبتلا شده‌ اید و حتی واکسن‌ انفولانزا هم تزریق کرده اید، پس بدانید که این مشکل علامت زونا است و نمی‌ تواند شبیه به آنفولانزا باعث ایجاد خستگی، بدن درد یا تب و لرز باشد.
خطی از برآمدگی های قرمز

برآمدگی های قرمز رنگ در یک الگوی مشخص روی بدن، می تواند از اولین علائم زونا باشد که در هر جای بدن ظاهر می شود.

علائم زونا
استرس، علامت و محرک زونا

استرس می‌ تواند سیستم ایمنی را ضعیف کند و باعث تحریک زونا شود. عوامل استرس زا در بدن باعث می‌ شوند که زونا شدیدتر شود. پس باید مراقب باشید؛ حتی ممکن است عامل بی خوابی شبانه و واکنش شدید بدن به این مشکل باشد.
درد قفسه سینه

درد قفسه سینه درد ترسناکی است اما همیشه علامت حمله قلبی نمی باشد. گاهی اوقات زونا می تواند عاملی برای درد قفسه سینه باشد و شما در این وضعیت، علاوه بر درد، احساس خارش هم خواهید داشت.
سر درد

سر درد می تواند حاصل از استرس، آلرژی، واکنش به بعضی از غذاها یا حتی زونا باشد‌. سردرد را باید پیگیری کنید که مخصوصاً سردرد زونا در اطراف یک چشم و بالای سر و پیشانی بیشتر اتفاق می‌ افتد.

سر درد
درد

شاید شما درد های خفیف را نادیده بگیرید که معمولاً در سنین میان سالی آن را طبیعی می دانید اما باید به محل درد توجه داشته باشید. بسیاری از کسانی که به زونا مبتلا شده اند، هیچ حساسیت یا جوشی روی بدن خود ندارند اما درد احساس می‌ کنند که حتما باید به آن توجه کنید که در چنین حالتی، آزمایش خون می تواند تعیین کند که دقیقاً علت درد چیست.
درد اطراف یک چشم

اگر میگرن دارید، احتمالاً متوجه سردرد های ناشی از آن شده اید و نوع این سردرد ها را می شناسید اما درد در اطراف یک چشم که عجیب و غریب است و همزمان حساسیت و آلرژی هم روی بدن ایجاد کرده، می‌ تواند علامت زونا باشد که اگر آن را درمان نکنید، حتی ممکن است باعث نابینایی هم شود اما با پیگیری، خیلی راحت می توانید مشکل را برطرف کنید.
سوزش شدید

سوزش و درد شدید در زونا یک علامت رایج است و شما احساس می کنید که چیزی تیز در بدن تان فرو می رود که درد و سوزش بسیار زیادی دارد و معمولاً در قفسه سینه؛ بالا و پایین کمر بیشتر اتفاق می افتد‌.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران