پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:11 - 1401/04/02

هر گروه خونی در معرض کدام بیماری است ؟

کارگر آنلاین| گروه خونی و سلامت رابطه مستقیم دارند، متخصصان بعد از بررسی های گسترده دریافتند که هر کدام از گروه های خونی در این مورد متفاوتند به طوریکه سوال می شود کدام بیماری برای کدام گروه خونی؟

به گزاش کارگر آنلاین ، گروه های خونی مختلف مواد مغذی مختلفی نیاز دارند مثلا گروه خونی o مشکلات گوارشی دارند گروه خونی A سیستم ایمنی حساس دارند و باید میوه و سبزیجات بیشتری بخورند برای همین است که اغلب این دو گروه خونی را در میان افراد با مشکلات گوارشی می بینیم.

گروه خونی و بیماری
مشکلات بارداری

نوع گروه خونی روی بارداری خانم ها تاثیر می گذارد، مطالعات نشان داده خانم هایی که گروه خونی O دارند احتمال باروری پایین تری دارند چون تخمک گذاری در آنها کمتر انجام میشود.
بیماری های ویروسی

افراد دارنده گروه خونی B بیشتر در برابر بیماری های ویروسی بسیار ضعیف هستند. افراد دارنده گروه خونی B به احتمال زیاد به عفونت های باکتریال مانند استرپتوکوک پنومونیا و اشرشیاکولی مبتلا می شوند. دستگاه گوارش این افراد تقریبا با هر ماده غذایی سازگار است و به عنوان مثال می توانند به راحتی لبنیات مصرف کنند.

گروه خونی افراد
کم حواسی

مطالعات نشان داده افرادی که گروه خونی AB دارند بیشتر در خطر کم حواسی هستند، طبق یکی از مطالعات افراد با گروه خونی 82% AB بیشتر از سایرین خطر ابتلا به ازدست دادن حافظه را دارند. تحقیقانت نشان داده است نوع خون در ابتلا به بیماری هایی که مبنای عروقی دارند، مانند سکتۀ مغزی مؤثرند. ممکن است مشکلات عروقی در ابتلا به مشکلات حافظه نقش داشته باشند. افرادی که گروه خونی AB دارند، بیش از دیگران در معرض مشکلات حافظه‎ای قرار می‎گیرند و بیشتر دچار زوال عقل می‎شوند.

افراد دارای گروه خونی AB باید برای حفظ سلامتی فشار خون خود را کنترل کنند، از کشیدن سیگار بپرهیزند، فعال باشند و رژیم غذاییِ سالمی را دنبال کنند.
بیماری قلبی

گروه خونی با ابتلا به بیماری‎های مختلفی همچون حملۀ قلبی، سکتۀ مغزی و ترومبوآمبولی وریدی (تشکیل لخته در درون رگ خونی) ارتباط دارد. افرادی با گروه خونی A، B یا AB، در مقایسه با دارندگان گروه خونی O، در معرض خطر بیشتری در ابتلا به لخته‎شدن خون و بیماری سرخرگ های قلبی و التهاب قرار دارند. افراد دارای گروه خونی غیر از O می توانند با مدیریت عوامل خطرزا مانند فشار خون بالا، دیابت، تغییر عادات زندگی ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند.

بیماری های قلبی
استرس

افراد با گروه خونی A کورتیزول بیشتری دارند بنابراین استرس شان از حد معمول بیشتر است همچنین افرادی که گروه خونی O دارند، زودتر اعصبانی می شوند.
زخم معده

افرادی که گروه خونی O دارند بیشتر در معرض زخم معده هستند چون سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری پادتن ترشح می کند، افرادی که گروه خونی O دارند آنتی ژن ترشح می کنند که باعث التهاب تورم زخم معده می شود. برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، سه عامل مهم سیگار نکشیدن، مصرف نکردن الکل و کاهش وزن اهمیت دارد.

گروه خونی و سلامتی
سرطان معده

افرادی که دارای گروه خونی A هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان معده قرار می‎‏گیرند. بیشتر افرادی که گروه خونی A دارند گیاهخوارند زیرا در هضم گوشت و شیر مشکل دارند. سیستم ایمنی دستگاه گوارش دارندگان گروه خونی A به دلیل مصرف بیشتر گیاهان ضعیف تر است و در هضم پروتئین های حیوانی بیشتر دچار مشکل می شوند.
بیماری های خودایمنی

سیستم ایمنی خوب و قوی این گروه باعث می شود افرادی با این گروه خونی بیشتر به بیماری های خودایمنی مبتلا شوند و میزان ابتلا به آلرژی نیز به همین علت در آن ها بالاتر باشد.
بیماری کرونا

پژوهشگران به تازگی به نتایج تازه ای دست یافته اند که نشان می دهد گروه خونی ممکن است در آسیب پذیری فرد نسبت به بیماری کرونا و احتمال افزایش شدت بیماری نقش داشته باشد.

این پژوهش نشان می دهد احتمال ابتلای افراد دارای گروه های خونی A ،B یا AB به کووید 19 از گروه خونی O بیشتر است.

این مسئله ممکن است به دلیل وجود یک عامل انعقاد خون در افراد دارای گروه خونی O باشد که موجب می شود مشکلات انعقاد خون در این افراد کمتر ایجاد شود. لخته شدن خون یکی از محرک های اصلی در شدیدشدن بیماری کروناست.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران