" />
پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00003:59 - 1401/05/22

کاهش جرایم در ماه محرم از آثار سوگواری بر اهل بیت

یک کارشناس فرهنگی گفت: در ایام محرم و دهه فاطمیه مقدار گناهان و جرایم کم می‌شود که این از آثار و برکات این ایام سوگواری است.">

سید حمید ناصری، کارشناس فرهنگی درباره تاثیر ایام محرم در حجاب و عفاف گفت: ماه محرم، آثار و برکاتی به همراه دارد، از این رو در سابقه ۱۰ الی ۱۲ ساله خود به وضوح دیده ام که در محرم و فاطمیه مقدار جرم و جنایت کم می‌شود. حتی رهبری و بزرگان گفته‌اند که این ایام بر تمام عناصر تاثیر لحظه‌ای یا دائمی می‌گذارند.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت: آثار و برکات این ماه به دلیل همراه بودن دل ما با داغ امام حسین (ع) است. اگر کمی دقت شود افراد در این ایام از انجام جرم‌های سنگین دوری و حجاب و عفاف را بیشتر رعایت می‌کنند. همچنین ایام سوگواری و تشکیل مجالس روضه‌خوانی در تغییر و تحول پوشش و حجاب  تاثیر بسزایی داشته است.

این کارشناس فرهنگی درباره برخورد با افرادی که در ایام عزاداری پوشش نامناسب دارند، گفت: درحال حاضر ۲ الی ۳ سال است که در این زمینه تصمیماتی مبنی بر فرهنگ‌سازی و اقداماتی اجرایی درنظر گرفته شده است. همچنین تغییر و تحول چه در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... با مسائلی همراه است که با گذر زمان و جا افتادن یک فرهنگ و اقدامات آن حل خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه