" />
پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00014:02 - 1401/05/24

سینمای ایران در ارائه تصویر ایران قوی کاستی دارد

کارگر آنلاین | رئیس سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران با همه افتخارات و موفقیت‌های بین‌المللی هنوز در ارائه تصویر ایران قوی و زیبا کاستی‌هایی دارد.">

به گزارش کارگر آنلاین ، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی گفت: دلمان برای «شهر فرنگ» و «هفت» که از برنامه‌های راهبردی حوزه سینما بودند، تنگ شده است، امیدوارم دوباره چنین برنامه‌هایی را روی آنتن تلویزیون ببینیم.

  • رئیس سازمان سینمایی گفت: ‎دنیای امروز دنیای رسانه‌ها و روایت‌ها است، بی‌دلیل نیست که استکبار پس از شکست‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی به ابزار رسانه پناه آورده است، بیش از ۲۰۰ رسانه وابسته به نظام سلطه به صورت رسمی علیه افکار عمومی ایران سم‌پاشی و جوسازی می‌کنند.
  • به گفته خزاعی کوچک‌ترین اظهار نظر و تحلیل هنرمند و چهره فرهنگی کشور یا بازیگر سینما، به هجمه و ناسزای رسانه‌های غربی و کاربرانشان قرار می‌گیرد، ‎پس جنگ شروع شده است. مهم‌ترین هدف آنان پروژه نا امیدسازی است که رهبری انقلاب اشاره فرموده‌اند، نباید پس گرفتار اتمسفر آن‌ها نشویم.

تصویر ایران قوی و زیبا غایب است

او می‌گوید: سینمای ایران با همه افتخارات و موفقیت‌های بین‌المللی هنوز در ارائه تصویر ایران قوی و زیبا کاستی‌هایی دارد، متاسفانه گاهی مصرف‌کننده اندیشه و سلیقه‌های غربی است، چنین خطری رسانه‌ها را هم تهدید می‌کند که باید هوشیار باشند، بایستی با همیاری سینما، تصویری درست و حقیقی از این سرزمین خلق شود تا جهان ما را با آن بشناسد نه با روایت‌ها، اخبار و تصاویر دروغین.

خزاعی گفت: رسانه‌ها به دلیل قدرت تاثیرگذاری بر جامعه، همیشه در خطر نفوذ فرهنگی اتاق فکر‌های دشمنان قرار دارند پس ضروری است با آگاهی و هوشیاری نسبت به رسالت اجتماعی و ملی، به ناقل تفکرات دشمن تبدیل نشویم.  

  • او می گوید: بیش از هر گروه اجتماعی، این جامعه رسانه‌ای است که باید از قلم و قدمش مراقبت کند، در عصری زندگی می‌کنیم که رسانه‌ها تا اندرونی خلوت شهروندان نفوذ کرده اند پس نسبت به انتشار هر پیامی مسئول هستیم.

خزاعی گفت: در جایی مطالعه کردم  که «بیش از گلوله‌ها، کلمات آدم کشتند»، پس باید از این سلاح  مهم درست استفاده کنیم، هیچ دینی به اندازه اسلام به قلم، نوشتن و خواندن حرمت و ارج نداده است. ن والقلم و ما یسطرون.

رئیس سازمان سینمایی، گفت: قطعا طی نشستی در ماه‌های آینده، گزارش یک‌سال فعالیت سینمایی خود که از ۱۵ مهرماه آغاز شده است را منتشر خواهم کرد و درباره مشکلات سینما با خبرنگاران به گفتگو خواهم پرداخت.

از نقد سازنده استقبال می‌کنیم

رئیس سازمان سینمایی گفت: از نقد‌های سازنده و جهت‌بخش و منصفانه استقبال می‌کنم، البته ممکن است برخی نقد‌ها ناشی از شیطنت، رانت‌خواهی، سهم‌خواهی و باج‌خواهی باشد.

 

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین