" />
پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00014:02 - 1401/05/24

سینمای ایران در ارائه تصویر ایران قوی کاستی دارد

کارگر آنلاین | رئیس سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران با همه افتخارات و موفقیت‌های بین‌المللی هنوز در ارائه تصویر ایران قوی و زیبا کاستی‌هایی دارد.">

به گزارش کارگر آنلاین ، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی گفت: دلمان برای «شهر فرنگ» و «هفت» که از برنامه‌های راهبردی حوزه سینما بودند، تنگ شده است، امیدوارم دوباره چنین برنامه‌هایی را روی آنتن تلویزیون ببینیم.

  • رئیس سازمان سینمایی گفت: ‎دنیای امروز دنیای رسانه‌ها و روایت‌ها است، بی‌دلیل نیست که استکبار پس از شکست‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی به ابزار رسانه پناه آورده است، بیش از ۲۰۰ رسانه وابسته به نظام سلطه به صورت رسمی علیه افکار عمومی ایران سم‌پاشی و جوسازی می‌کنند.
  • به گفته خزاعی کوچک‌ترین اظهار نظر و تحلیل هنرمند و چهره فرهنگی کشور یا بازیگر سینما، به هجمه و ناسزای رسانه‌های غربی و کاربرانشان قرار می‌گیرد، ‎پس جنگ شروع شده است. مهم‌ترین هدف آنان پروژه نا امیدسازی است که رهبری انقلاب اشاره فرموده‌اند، نباید پس گرفتار اتمسفر آن‌ها نشویم.

تصویر ایران قوی و زیبا غایب است

او می‌گوید: سینمای ایران با همه افتخارات و موفقیت‌های بین‌المللی هنوز در ارائه تصویر ایران قوی و زیبا کاستی‌هایی دارد، متاسفانه گاهی مصرف‌کننده اندیشه و سلیقه‌های غربی است، چنین خطری رسانه‌ها را هم تهدید می‌کند که باید هوشیار باشند، بایستی با همیاری سینما، تصویری درست و حقیقی از این سرزمین خلق شود تا جهان ما را با آن بشناسد نه با روایت‌ها، اخبار و تصاویر دروغین.

خزاعی گفت: رسانه‌ها به دلیل قدرت تاثیرگذاری بر جامعه، همیشه در خطر نفوذ فرهنگی اتاق فکر‌های دشمنان قرار دارند پس ضروری است با آگاهی و هوشیاری نسبت به رسالت اجتماعی و ملی، به ناقل تفکرات دشمن تبدیل نشویم.  

  • او می گوید: بیش از هر گروه اجتماعی، این جامعه رسانه‌ای است که باید از قلم و قدمش مراقبت کند، در عصری زندگی می‌کنیم که رسانه‌ها تا اندرونی خلوت شهروندان نفوذ کرده اند پس نسبت به انتشار هر پیامی مسئول هستیم.

خزاعی گفت: در جایی مطالعه کردم  که «بیش از گلوله‌ها، کلمات آدم کشتند»، پس باید از این سلاح  مهم درست استفاده کنیم، هیچ دینی به اندازه اسلام به قلم، نوشتن و خواندن حرمت و ارج نداده است. ن والقلم و ما یسطرون.

رئیس سازمان سینمایی، گفت: قطعا طی نشستی در ماه‌های آینده، گزارش یک‌سال فعالیت سینمایی خود که از ۱۵ مهرماه آغاز شده است را منتشر خواهم کرد و درباره مشکلات سینما با خبرنگاران به گفتگو خواهم پرداخت.

از نقد سازنده استقبال می‌کنیم

رئیس سازمان سینمایی گفت: از نقد‌های سازنده و جهت‌بخش و منصفانه استقبال می‌کنم، البته ممکن است برخی نقد‌ها ناشی از شیطنت، رانت‌خواهی، سهم‌خواهی و باج‌خواهی باشد.

 

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه