پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:12 - 1401/11/10

مراسم یادواره شهدای کارگر استان تهران برگزار شد

کارگر آنلاین | همزمان با فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران، یادواره ۲ هزار ۸۶۷ شهید کارکر استان تهران در معیت پرچم متبرک آستان قدس رضوی با فراهم شدن سفر ۲۲۰ خانواده شهدای کارگر به عتبات عالیات، برگزار شد.

به گزارش کارگر آنلاین ، یادواره ۲ هزار ۸۶۷ شهید کارگری استان تهران در معیت پرچم متبرک آستان قدس رضوی و با حضور بیش از یکصد خانواده معظم شهدا و ایثارگران، امام جمعه موقت تهران، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل تعاون، کار رفاه اجتماعی استان تهران، مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور و شماری از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.

  • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: وجود ۲۰ درصد شهدای والامقام جامعه کار و تولید کشور در استان تهران، نشان از تدین و دلبستگی مردم این استان به عنوان پایتخت "ام القرای" جهان اسلام به آرمان‌های امام راحل و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
  • حامد ویس کرمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام، هداف از برگزاری یادواره ۲۸۶۷ شهید کارگر استان تهران را ارتقاء سطح فرهنگ کار و تولید و رواج جهاد و شهادت و ایثار در جامعه کار و تولید در استان تهران اشاره کرد. وی شهدای کارگر را الگوهایی بی‌مانند و مثال‌زدنی خواند و تاکید کرد: هر انسانی در حیات و زندگی خود دو سلوک مادی و معنوی دارد و سلوک مادی به مسئله معاش و اسباب و لوازم دنیا اشاره دارد و سلوک معنوی آن چیزی است که انسان را به خداوند متعال نزدیک می‌کند.
  • مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران بیان کرد: شهید کارگر در هر دو مرحله سلوک در جایگاه برتر و والایی قرار دارد، چرا که در سلوک مادی با ایفای نقش در حوزه تولید و رفع نیاز هم‌وطنان و خدمت در مسیر اعتلای میهن به خوبی به ایفای نقش پرداخته و در سلوک معنوی نیز مقامی بالاتر از مقام شهید وجود ندارد.
  • ویس کرمی افزود: شهدای کارگر به واسطه احساس مسؤولیت و نوع‌دوستی در قبال میهن اسلامی این مقام و جایگاه را کسب کرده‌اند و شهدایی با این خصوصیات شایسته الگو شدن هستند.
  • وی گفت: در استان تهران با بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر، ۲۳۵ هزار کارگاه و ۲۳۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی این ظرفیت و پتانسیل وجود دارد که تشکل‌ها بیش از گذشته در راستای ارتقاء فرهنگ کار حرکت کنند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تصریح کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که توجه به تولید و کار، همت مضاعفی را می‌طلبد، همانگونه که رهبر معظم انقلاب به عنوان ولی‌امر جامعه در انتخاب شعارهای سال و بیانیه گام دوم مسیر را به خوبی روشن کرده‌اند.
  • به گفته مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، ۲۲۰ نفر از خانواده معظم شهدای کارگر استان تهران به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند.
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران