پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00006:14 - 1402/07/17

برنامه مجلس برای حقوق کارگران و بازنشستگان

کارگر آنلاین | فراهانی گفت: بازنشستگان به دلیل رفت و آمد عروس و دامادها و هزینه‌های درمان، هزینه‌ای بیش از یک فرد شاغل دارند.

به گزارش کارگر آنلاین ، احمد امیرآبادی فراهانی (عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم قم در مجلس یازدهم) با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم به بازنشستگان، کارگران و ایثارگران توجه ویژه دارد، گفت: با توجه به هزینه‌های بالای زندگی بازنشستگان، مجلس به دنبال حل مشکلات آنها در برنامه هفتم توسعه است.

احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه شانزدهم مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده هفتاد و پنج آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس این ماده اگر در جلسه رسمی ضمن نطق یا مذاکره صریحاً یا تلویحاً نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود یا عقیده و اظهار او را بر خلاف جلوه دهند و نماینده مذکور برای رد آن نسبت به رفع اشتباه در همان جلسه یا در جلسه بعد اجازه نطق بخواهد بدون رعایت نوبت تا پنج ‌دقیقه اجازه نطق داده می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس یازدهم ادامه داد: آقای آصفری را فردی دلسوز می‌دانم به ویژه در حوزه بازنشستگان که مسائل مرتبط با آنها را پیگیری می‌کنند، اما همه می‌دانیم که مجلس یازدهم مسئله ایثارگران، بازنشستگان و فرهیختگان و مواردی این‌چنینی را مورد توجه ویژه قرار داده است، لذا اینکه در هر جلسه‌ای موضوعات مرتبط با مطرح کرده و پاس گلی به رئیس جلسه می‌دهیم و ایشان نیز نطق مفصلی در این رابطه می‌کند، برای مجلس زمان‌بر است.

  • وی اضافه کرد: روز گذشته رئیس مجلس عنوان کردند که موضوعات مرتبط با بازنشستگان، کارگران و ایثارگران را دنبال می‌کنیم و بنده نیز به آقای قالیباف مراجعه کردم که چرا از ماده سی و یک مرتبط با ایثارگران عبور کردید و ایشان نیز فرمود که قراری با دولت داریم و در حال پیگیری این مسائل هستیم تا با هماهنگی اعضای دولت وضعیت را به نحوی پیش ببریم که هم حقوق ایثارگران پایمال نشود و هم شورای نگهبان مصوبه را رد نکند.

امیرآبادی فراهانی با تاکید بر اینکه بنده معتقدم بازنشستگان به دلیل رفت و آمد عروس و دامادها و هزینه‌های درمان، هزینه‌ای بیش از یک فرد شاغل دارند، گفت: مجلس یازدهم به این موضوع توجه ویژه دارد و نمایندگان درخصوص حقوق اقشار بازنشسته، کارگر و ایثارگر کوتاه نخواهد آمد. مردم عزیز نیز بدانند که فقط یک نماینده شعار بازنشستگان را سر نمی‌دهد، همه مجلس یازدهم پشتیبان این اقشار هستند، همانطور که رئیس مجلس نیز در این خصوص مطالبی را بیان کردند، حال امیدواری آقای آصفری به پیگیری‌های خود در این رابطه ادامه داده و با کمک نمایندگان مشکل نمایندگان در برنامه هفتم رفع شود.

 

انتهای خبر

منبع: ایلنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
طرح افق بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین