پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:04 - 1402/08/16

ادعای ترامپ با اخبار رسانه‌هایشان تناقض دارد/

انتقام اصلی از عاملان شهادت حاج قاسم در راه است

کارگر آنلاین | یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: اگر ترامپ مدعی است که حمله موشکی به عین الاسد هماهنگ‌شده بوده، چرا این تعداد مجروح و تلفات داشتند؟

به گزارش کارگر آنلاین ، کارشناس مسائل غرب آسیا و علوم سیاسی، در خصوص اظهارات اخیر دونالد ترامپ در کمپین انتخابی خود مبنی بر آگاهی دولت آمریکا از حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد و هماهنگی دولت ایران با آمریکا پیش از تصمیم‌گیری به این حمله گفت: در ایالات متحده و در کمپین‌های انتخاباتی، نامزدها قواعد خاصی را دنبال می‌کنند تا میان طرفدارانشان به تبلیغات بپردازند. آن‌ها تلاش می‌کنند بر نقاط ضعف خود سرپوش بگذارند و آن را به عنوان یک قدرت یا نقطه قوت در دوران مسئولیت خود معرفی کنند.

ادعای ترامپ با اخبار رسانه‌هایشان تناقض دارد/ انتقام اصلی از عاملان شهادت حاج قاسم در راه است

وی افزود: اگر از این زاویه دید به اظهارات اخیر ترامپ نگاه کنیم، درمی‌یابیم که حرف‌های او اعتباری میان اهالی رسانه، مخاطبان رسانه‌ها و کارشناسان سیاسی ندارد. سال‌ها از دوران ریاست جمهوری ترامپ گذشته و او حالا در کشور خود متهم به ضربه خوردن از ایران در دوران مسئولیتش است و می‌بایست در خصوص این ضعف‌ها که در برابر ایران داشته پاسخگو باشد.

این کارشناس درباره‌ی ریشه‌ی دروغ‌گویی‌هایی ترامپ در کمپین‌های تبلیغاتی‌اش خاطر نشان کرد: ترامپ فعلا در تلاش برای تبلیغات در انتخابات درون حزبی است و تلاش می‌کند که به عنوان نماینده حزب جمهوری‌خواه به انتخابات اصلی آمریکا برسد. او در این بازه زمانی تلاش می‌کند حقایق را وارونه جلوه دهد تا نقاط ضعف خود را بپوشاند. او البته یک دروغگو است. در زمان ریاست جهوری آمریکا ادعا کرد که ۵۲ نقطه از ایران را می‌زند اما چه کرد؟ حتی تهدیدهای او نیز در زمان ریاست جمهوری، بی‌پایه و اساس بود.

وی ضمن تاکید بر ضدونقیض بودن اظهارات ترامپ با اخبار منتشرشده در رسانه‌های آمریکایی بیان کرد: در خصوص حمله موشکی به عین الاسد در دوران ریاست جمهوری او، رسانه‌های طرفدار او آمار را قطره‌چکانی منتشر کردند. آن‌ها در ابتدا هرگونه تلفات را انکار کردند. سپس اعلام کردند که تعداد معدودی دچار موج‌گرفتگی شده‌اند. بعدتر اعلام کردند که عده‌ای دچار ضربه مغزی شده‌اند و کم‌کم اعلام شد که برخی نیز بر این اثر کشته شده‌اند.

این کارشناس ادامه داد: بر اساس آمارهایی که در رسانه‌های آمریکایی منتشرشده است، نزدیک به ۱۰۰ نفر مجروح شدند و آن‌ها با کنترل افکار عمومی از طریق نشر مدیریت‌شده‌ی اطلاعات سعی کردند این حقیقت را کتمان کنند. از طرف دیگر تجهیزات آنان در این پایگاه دچار آسیب‌های فراوان شد.

وی پیرامون ادعای ترامپ مبنی بر هماهنگی قبلی ایران با آمریکا پیش از حمله موشکی به عین الاسد تاکید داشت: اگر ترامپ مدعی است که این حمله هماهنگ‌شده بوده، چرا این تعداد مجروح و تلفات داشتند؟ آیا نمی‌توانستند از وقوع این آسیب‌ها در صورت اطلاع قبلی جلوگیری کنند؟ این یک سند آشکار است که نشان می‌دهد ادعاهای ترامپ بی‌اعتبار و دروغین است.

قنادباشی در خصوص انتقام اصلی ایران از بانیان جنایت فرودگاه بغداد مطرح کرد: صراحتا اعلام شده که همه‌ی افرادی که در شهادت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان نقش داشتند، تاوان خواهند داد و انقام این جنایات از آن‌ها گرفته خواهد شد. از طرفی این افراد تحت تعقیب قضائی خواهند بود و دستگاه قضائی ما نیز اقداماتی را در این خصوص صورت داده است. این انتقام اصلی است که به صورت رسمی هم اعلام گشته و حمله موشکی به عین الاسد به تعبیر رهبر معظم انقلاب تنها یک سیلی بود.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
طرح افق بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین