پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:08 - 1402/08/16

تلاش ترامپ برای جلب آرای انتخاباتی با دروغگویی/ اذعان رسانه‌های آمریکایی هم به تلفات نیروهایشان در عین الاسد

کارگر آنلاین | یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر هماهنگی ایران با آمریکا پیش از حمله موشکی به عین الاسد گفت: ترامپ چنین اظهاراتی را در کمپین انتخاباتی خود مطرح می‌کند تا بتواند میان رای‌دهندگان آمریکایی با چنین دروغ‌هایی تبلیغات کند.

به گزارش کارگر آنلاین ، محمدصادق کوشکی، کارشناس و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، در گفت‌وگو با سراج24 پیرامون اظهارات منتشرشده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، مبنی بر هماهنگی ایران با آمریکا پیش از حمله موشکی به پایگاه تروریستی عین‌الاسد گفت: تصمیم حمله به پایگاه آمریکا در عین الاسد یک اقدام تنبیهی از سوی ایران در پاسخ به جنایت آنان در فرودگاه بغداد بود. آسیب‌های فراوانی طی این حمله موشکی به آمریکایی‌ها وارد شد. تاسیسات و تجهیزات آنان در این پایگاه از بین رفت و عده‌ی زیادی از نیروهای آنان که در پناهگاه بودند، آسیب جسمی دیدند و دچار ضربه مغزی شدند.

 


وی افزود: شدت انفجار در این پایگاه به قدری بوده که افراد در این پناهگاه نظامی دچار چنین آسیبی گشتند و تعدادی از آنان به همین واسطه تلف شدند.

 

 

این استاد دانشگاه درباره‌ی ادعای هماهنگی ایران با آمریکا پیش از حمله موشکی اظهار داشت: هماهنگ‌کردن ایران با آمریکا پیش از حمله به پایگاه تروریستی این کشور در خاک عراق، غلط است و ریشه‌ای ندارد. ما برای این انجام این امر با کسی به خصوص دولت آمریکا هماهنگی نداشتیم و برای تنبیه آنان در برابر جنایتشان از کسی هم اجازه نگرفتیم.

این کارشناس علوم سیاسی در خصوص ابعاد این حمله موشکی بیان کرد: حمله موشکی به عین الاسد به عنوان تنبیهی مختصر و حداقلی بود و هیچ‌کس آن را به عنوان انتقام از جنایت فرودگاه بغداد معرفی نکرده است. این اقدام تنها به این منظور اتفاق افتاد که طرف آمریکایی بداند هیچ اقدامی بدون پیامد نیست و این هشدار را دریافت کرد.

 

تلاش ترامپ برای جلب آرای انتخاباتی با دروغگویی/ اذعان رسانه‌های آمریکایی هم به تلفات نیروهایشان در عین الاسد

وی تاکید کرد: انتقام جنایت فرودگاه بغداد و شهادت حاج قاسم سلیمانی، اخراج آمریکایی‌ها از کل منطقه بود و این موضع بارها به شکل رسمی اعلام شده است.

این استاد دانشگاه درباره‌ی ادعای ترامپ مبنی بر آسیب‌ندیدن هیچ‌یک از نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد خاطر نشان کرد: رسانه‌های آمریکایی پس از حمله موشکی به عین الاسد از ضربات مغزی نیروهایشان در این پایگاه به واسطه‌ی موج‌های شدید انفجاری، اخبار متعددی منتشر کرده‌اند که به سادگی می‌توان به آن‌ها دست یافت. در نتیجه آن‌چه ترامپ گفته اهمیتی ندارد.

کوشکی در پایان مطرح کرد: ترامپ چنین اظهاراتی را در کمپین انتخاباتی خود مطرح می‌کند تا بتواند میان رای‌دهندگان آمریکایی با چنین دروغ‌هایی تبلیغات کند اما حقیقت ماجرا با این دروغ‌پراکنی‌ها تغییر نخواهد کرد. آن‌چه طرف آمریکایی مطرح می‌کند برای ما ملاک نیست و واقعیت برای همگان آشکار است.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
طرح سپرده – تسهیلاتی نگین امید بانک سپه
بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین