چاپ00009:52 - 1399/07/28

زورگیران مخوف در چنگ پلیس

اعضای دو باند زورگیری مخوف که در مناطق مختلف شهر اقدام به ارتکاب جرم می کردند درحالی با تلاش نیروهای گشت نامحسوس پلیس دستگیر شدند که تاکنون راز چندین فقره کیف و گوشی قاپی را برملا کرده اند.

به گزارش کارگر آنلاین، فرمانده انتظامی روز گذشته با بیان این که شهر برای زورگیران و مجرمان خشن ناامن شده است به تشریح ماجرای دستگیری اعضای دو باند مخوف زورگیری پرداخت و گفت: با تدابیر سردار تقوی گشت های محسوس و نامحسوس به طور شبانه روزی فعال شده اند و در مناطق مختلف شهر انجام وظیفه می کنند. سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: در راستای مبارزه قاطعانه با جرایم خشن و به ویژه زورگیری و گوشی قاپی که با حمایت های قضایی صورت می گیرد نیروهای گشت نامحسوس کلانتری هنگام رصدهای اطلاعاتی در بولوار شهرستانی  به موتورسوارانی برخورد کردند که پلاک موتورسیکلت خود را با ترفندی خاص پوشانده بودند تا شماره های آن به درستی خوانده نشود.

مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در حالی که دو جوان موتورسوار زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفته بودند ناگهان در تاریکی شب وارد یکی از خیابان های بولوار شهرستانی شدند و تلاش کردند تا کیف بانوی جوانی را چنگ بزنند اما با هوشیاری این زن جوان در ارتکاب جرم ناکام ماندند. وی اضافه کرد: نیروهای گشت نامحسوس پلیس که از چند دقیقه قبل موتورسواران را زیرنظر گرفته بودند با دیدن این صحنه به تعقیب آن ها پرداختند تا این که سارقان کیف قاپ را در بولوار شهید فکوری به محاصره درآوردند و راکب 18 ساله موتورسیکلت را دستگیر کردند اما سرنشین 20 ساله با بیرون کشیدن قمه ای دو لبه به سوی ماموران حمله ور شد و در تاریکی شب سعی کرد راه گریزی پیدا کند.

سرهنگ صارمی ساداتی ادامه داد: ماموران انتظامی با دادن اخطارهای قانونی و شلیک های هوایی از متهم خواستند سلاح خود را کنار بگذارد و تسلیم شود اما او باز هم به سوی ماموران حمله کرد که در این هنگام نیروهای انتظامی پای وی را هدف گلوله قرار دادند و حلقه های قانون را بر دستانش گره زدند. مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بررسی های مقدماتی نشان داد این جوان ساکن منطقه خواجه ربیع، دارای 15 فقره سابقه کیفری، شرب خمر، تیراندازی، روابط نامشروع، درگیری با ماموران انتظامی و ... است.
رئیس پلیس  گفت: با انتقال متهمان به کلانتری درحالی بیش از 10 شاکی آنان را شناسایی کرده اند که پلیس احتمال می دهد این زورگیران خطرناک جرایم بیشتری را مرتکب شده باشند. وی افزود: تحقیقات نیروهای تجسس زیر نظر سرهنگ فیاضی (رئیس کلانتری شهرک ناجا) ادامه دارد.
دستگیری زورگیران تبعه خارجی
سرهنگ عباس صارمی ساداتی همچنین از دستگیری دو زورگیر تبعه خارجی خبر داد که در قالب یک باند فعالیت می کردند. وی در تشریح این خبر گفت: ماموران گشت نامحسوس کلانتری سناباد  هنگام گشت زنی در خیابان سناباد متوجه شدند که شهروندان در تعقیب موتورسوارانی هستند که چند لحظه قبل گوشی زن جوانی را قاپیده اند. بنابراین نیروهای انتظامی بلافاصله وارد عمل شدند و با محاصره مسیر فرار متهمان، دو جوان تبعه خارجی را دستگیر کردند.
مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: دو موتورسوار 29 و 18 ساله که در دایره تجسس کلانتری سناباد مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بودند در حالی به گوشی قاپی از زن جوان اعتراف کردند که تاکنون پنج نفر دیگر از شاکیان آن ها را شناسایی کرده اند.
سرهنگ صارمی ساداتی با تاکید بر  این که با هوشیاری پلیس اجازه عرض اندام به مجرمان و زورگیران را نخواهیم داد ،خاطرنشان کرد بررسی های ویژه ماموران تجسس با نظارت سرگرد بیگی (رئیس کلانتری سناباد) برای کشف جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند تبعه خارجی همچنان ادامه دارد.

منبع: خراسان
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
آموزش کارگران