چاپ00010:06 - 1399/07/28

عقبگرد شاخص کل به کانال 1/4 میلیون / جو هیجانی عامل صف‌های فروش بورس

با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در نمادهای شاخص‌ساز مانند گروه فلزات، خودرویی، پتروشیمی و پالایشی‌ها باعث افت بیش از دو درصدی شاخص کل شد.

کارگر آنلاین | با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه سنگین در کلیت بازار سهام باعث افت بیش از دو درصدی شاخص کل شد و همچنین شاخص کل امروز به کانال یک میلیون و 475 هزار واحد عقبگرد کرد.
 
روند نزولی شاخص کل منطقی به نظر نمی‌رسد و به دلیل جو هیجانی منتقل شده به بازار سهام است زیرا بازار سهام به متغییرهای تاثیرگذار بر بازار سهام مانند لغو تحریم‌های تسلیحاتی و افزایش قیمت دلار و همچنین شروع معاملات صندوق پالایشی یکم واکنش مثبت نشان نمی‌دهد و به دلیل مختصات توده‌واری بازار سهام است.
 
به نظر می‌رسد روند بازار سهام تا زمان انتخابات آمریکا سینوسی باشد زیرا سهامداران به نحوی انتظار کاهش قیمت دلار را دارند و با احتمال بر اینکه بایدن در انتخابات آمریکا پیروز می‌شود پیش‌بینی می‌کنند قیمت دلار دچار ریزش خواهد شد.
 
 
با شروع معاملات امروز بازار سهام گروه‌های فلزات اساسی، پالایشی، پتروشیمی‌ها و خودرویی‌ها همگی با فشار عرضه همراه بودند اما در مقاطعی حقوقی‌ها اقدام به جمع کردن صف فروش این نمادها کردند.
 
همچنین بازار سهام در کف قیمتی خود قرار دارد و با توجه به دلار 30 هزار تومانی اکثر سهم‌های موجود در بازار سهام ارزندگی زیادی دارند.
 
نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو و شپنا بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بازار سهام را داشتند و از طرفی نمادهای خودرویی که در دو هفته اخیر روند خوبی داشتند نیز روندی منفی دارند و برخی از کارشناسان معتقدند بازار سهام گرفتار و گروگان نمادهای خودرویی شده است.
منبع: تجارت نیوز
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
آموزش کارگران