اخبار اقتصادی
چاپ00011:47 - 1399/10/08

نگهداری حیوانات خانگی می‌تواند باعث سقط جنین شود

حمید چوبینه با اشاره به علل سقط مکرر جنین اظهار کرد: سقط‌های مکرر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ یکی از این دلایل می‌تواند بحث‌های ژنتیکی باشد.

به گزارش کارگر آنلاین، وی با بیان اینکه بحث‌های محیطی هم می‌تواند باعث سقط جنین شود، افزود: بعضی از خانم‌ها به دلیل وضعیت دستگاه تناسلی ممکن است دچار سقط‌های مکرر شوند؛ گاهی سیستم دفاعی خانم‌ها می‌تواند جنین را یک جسم خارجی تلقی کند و این موضوع به دلایل عوارض ایمونولوژیک برای وی اتفاق بیافتد.

چوبینه عنوان کرد: گاهی ممکن است خانم باردار مبتلا به یک بیماری انگلی به نام توکسوپلاسما شود و جنین خود را سقط کند؛ ما همیشه تأکید می‌کنیم که خانم‌های بارداری که به صورت مداوم از سبزیجات استفاده می‌کنند باید حواسشان به سبزی که وارد منزل می‌کنند باشد چرا که امکان دارد که از طریق سبزیجات، انگل توکسوپلاسما به خانم باردار منتقل شود.

وی یادآور شد: حتی انگل توکسوپلاسما می‌تواند از طریق گلدان‌ها به خانم باردار منتقل شود همچنین نگهداری حیوانات خانگی مانند گربه هم می‌تواند باعث سقط جنین شود.
مدیر عامل شرکت شهر سالم تصریح کرد: عوامل محیطی می‌تواند در اثر آلودگی‌ها و عفونت‌هایی که برای خانم در دوران بارداری اتفاق می‌افتد؛ فرزند نتوانند لانه‌گزینی درستی انجام دهد و یا اگر لانه‌گزینی هم در دوران جنینی انجام شده این جنین نتواند در رحم مادر ادامه حیات پیدا کند.

چوبینه گفت: اختلالات کروموزومی فرزند هم می‌تواند باعث سقط جنین شود. به طور مثال امکان دارد از لحاظ ژنتیکی، ژن‌هایی در بدن زن و شوهر باشد که وقتی آنها تشکیل یک فرزند می‌دهند به دلیل اختلالات کروموزومی که برای فرزند حاصل شده، این فرزند توسط رحم مادر پس زده می‌شود و نمی‌تواند ادامه حیات دهد.

منبع: تسنیم
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید