پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ11020:43 - 1399/12/13

خبر خوش برای کارگران/حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ مانند سال‌های قبل به صورت ملی تعیین می‌شود

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعیین حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ مانند سال‌های قبل به صورت ملی خبر داد.

کارگر آنلاین | کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در دویست و نود و پنجمین شورای عالی کار ضمن تقدیر از همیاری شرکای اجتماعی و گروه دولت در تشکیل جلسات کمیته مزد 1400 گفت: با برگزاری ۸ جلسه کمیته مزد در سال جاری و افزایش ۲۰ درصدی این جلسات نسبت به مدت مشابه سال قبل مصوبات نهایی این کمیته برای اعضای شورای عالی کار ارائه شد .

شاکرمی اظهار امیدواری کرد با همکاری شرکای اجتماعی و با توجه به واقعیت های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور بتوانیم در زمینه تصمیم دستمزد 1400 به نتایج مطلوبی برسیم.

وی ضمن تاکید بر تعیین حداقل دستمزد 1400 به صورت ملی گفت : به رغم این که این ظرفیت در قانون وجود دارد که مزد منطقه‌ای و هم مزد بر اساس صنایع خاص تعیین شود، بر اساس تصمیم شورای عالی کار مقرر شد طرحی پژوهشی در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی انجام و نسبت به تبعات و بررسی دلایل عدم موفقیت تجربه مزد منطقه‌ای در گذشته و همچنین زیرساخت‌های آن بررسی هایی صورت گیرد و با اعلام نتایج این پژوهش و روشن شدن تبعات برای سالهای بعد شورای عالی کار به این موضوع ورود کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این پژوهش زیرنظر کمیته راهبری متشکل از نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی عضو شورای عالی کار و مرکز پژوهش های مجلس ، موسسه کار و تامین اجتماعی و سایر مراکز علمی مرتبط بر اجرای این طرح پژوهشی نظارت می‌کنند.

جلسه بعدی شورای عالی کار جهت ورود به موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 روز دوشنبه 18 اسفند ماه جاری تشکیل می‌شود.

 

منبع: فارس
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه