پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:52 - 1396/06/14

سوریه برای نخستین بار متحد شد؛ آن هم علیه ایران!

مردم سوریه لحظات بسیار خاصی را تجربه می‌کنند و امید زیادی دارند که با شکست دادن ایران به جام جهانی 2018 صعود کنند.

به‌ گزارش ‌کارگرآنلاین، کشور سوریه 6 سال است که درگیر جنگی فراگیر شده است و مردم این کشور روزهای کابوس وار و وحشتناکی را تجربه کرده‌اند. بعد از 6 سال سوری‌ها به خود می‌بالند و بی‌صبرانه در انتظار بازی هستند که امید زیادی به پیروزی در آن دارند.

مردم سوریه قبل از دیدار برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران همه یکی شده‌اند تا تیم‌ ‌ملی کشور خود را تشویق کنند به این امید که به جام جهانی 2018 روسیه راه پیدا کنند و نام آنها بر سر زبان ها افتد.

سایت النصر سوریه نوشت: بعد از 6 سال مردم سوریه که جنگ آنها را به موافقان و مخالفان حکومت تقسیم کرده با هم یکی شده‌اند. آنها یکپارچه طرفدار تیم‌ ‌ملی کشور خود هستند و امید زیادی دارند که برای نخستین بار به جام جهانی روسیه راه پیدا کنند.

"سوری‌ها چه موافقان و چه مخالفان حکومت چشم به ایران دوخته‌اند و بی‌صبرانه در انتظار شروع دیداری هستند که امید زیادی به پیروزی در آن دارند. در دمشق  "علی" صاحب یک قهوه خانه است. او پرچم‌های کشورش را در جای جای قهوه خانه نصب کرده و قرار است که امروز خدمات مجانی به مشتریان خود که نزدیک به 500 نفر هستند ارائه دهد.

او می‌گوید: اگر تیم ما به جام جهانی راه پیدا کند به همه مشتریان شیرینی می‌دهم.

در ادامه‌ گزارش سایت النصر آمده است: "بسیاری از سوری‌ها بی صبرانه منتظر هستند که  تیم‌ ‌ملی فوتبال کشور آنها به جام جهانی 2018  راه پیدا کند تا بعد از سال‌ها  اختلافات سیاسی و مشکلات اقتصادی را کنار بگذارند و همه یکدل شوند.

سونیل علی که یک سرباز ارتش سوریه است، درباره دیدار برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران، گفت‌: من 6 سال است که سلاح به دست دارم و هیچ وقت تا این اندازه هیجان نداشته‌ام. راه‌یابی به جام جهانی برای من شیرین تر از هر چیزی خواهد بود.
منبع: ایسنا

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
طرح افق بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین